| bnbnbi a întrebat:

Bun. A inceput scoala si as vrea sa fiu sefa clasei. Ma inteleg bine cu toata lumea in afara de 4 fete rautacioase. Una dint ele vrea sa fie sefa clasei. Ea a mai fost. Si eu am mai fost inainte. Desi ma comport okay, in ziua alegerii, maine, ea le va aduce cadouri scumpe si o sa fie votata. Cum sa concurez cu asa ceva?

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Of, Doamne. Incepeti de mici cu de-astea...

O sa aveti fiecare un speech inainte de vot, presupun. Incearca sa o dai pe principii morale, lanseaza o diatriba impotriva mitei electorale, spune-le ca tu nu ai ce sa le oferi decat onestitatea si verticalitatea ta, mai mult, prietenia ta, ca vei fi intotdeauna alaturi de ei si ii vei sprijini, ca alegandu-te pe tine, nu isi aleg o sefa, de fapt isi castiga o prietena.
Etc.

| WaterDrop a răspuns:

Saruta`te cu toti baietii din clasa si cateva fete daca sunteti mai multe.Sigur vei fi aleasa sefa.

| N0xEterniS a răspuns:

Si ce castigi daca esti sefa? nu ai privilegii speciale, doar munca in plus, ma indoiesc ca te baga cineva in seama ca sefa. Treci peste, vezi-ti de treaba, viata e nedreapta, asa a fost, asa o sa fie.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Sa fii sociabila cu ei si sa aduci ceva sa te joci cu ei(carti de joc, sah, monopoly) sau fa ceva interesant cu ei.Credema o sa ai mai mult de castigat decat cadourile alea.