| smileforever2000 a întrebat:

Bun deci am o problema foarte ciudata şi ştiu că sună că o mîncînd sfruntata dar vorbesc foarte serios. Nu vreau să mă laud dar vorbesc am ceva talent la literatura. Din septembrie m-am apucat să scriu o carte, genul nu e unul tocmai normal (e cu vampiri vrajitori şi alte creaturi mitologice. Ironic e faptul că îmi place mult matematica şi mereu gândesc logic.Revenind totul a fost bine şi frumos dar din noiembrie mie şi prietenei mele cele mai bune ni -au intamplat lucruri ciudate :
1.totul a început când m-am întors singura de la scoala. era seara şi nu ştiu ce am avut de am mers pe o straduta ruptă parcă de oraş care nici măcar nu era luminată. am avut impresia că e cineva în spatele meu dar era nimeni.
2.adeseori vedem atât eu cât şi prietena mea un corb negru
fie la scoala fie acasă, iar la geamul meu văd uneori o cioară cu coada puţin albă care mă priveşte.
3.în decembrie am luat o pauză din scris şi am aşezat manuscisul intr-un sertar. În vacanta de iarna am vrut s-o continui dar cartea nu mai era în dulap.eu şi mama am răscolit toată casa. nici urmă de ea. Toată vacanta am stat s-o rescriu
4.citeam o carte scrisă de Ionel Teodoreanu " Lorelei ". şi ascultăm muzică la youtube. Faza e că atunci când melodia s-au terminat a luat-o de la capăt.
Cam atât deocamdată... Ştiu că par nebună dar nu glumesc. Help?!

Răspuns Câştigător
| angishik a răspuns:

Uite... nu esti nebuna! dar doar pentru ca scrii o carte neobisnuita ai impresia ca se intampla ceva neobisnuitwinking crede-ma, lucrurile alea sunt doar in imaginatia ta neobisnuite... adica corbi sunt mereu, dar nu le-ai da atentie, youtube mai face si gafe, si mie mi s-a intamplat, si nu m-am panicat, iar faza cu manuscrisul, probabil ti-a facut cineva o gluma proasta, sau ai uitat tu unde ai pus-o de faptwinking crede-ma sunt doar iluzii ale imaginatiei, stiu din experientawinking

2 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

In primul rind ar trebui sa inveti sa scrii corect si abia apoi sa incepi sa scrii o carte.
cit despre lucrurile "ciudate" care ti se intimpla sunt doar coincidente, nu e nimic cu adevarat ciudat sau paranormal in tot ce-ai descris.

Răspuns utilizator avertizat