| Anonima2335 a întrebat:

Bun deci... de aproximativ 2 saptamani fostul meu m-a lasat pentru alta.

Acm o saptamana el a venit sa ma astepte la scoala si a inceput dupa sa ma sarute, sa ma ia in brate si asa. De fata fiind si prietena mea cea mai buna, si prietenul lui cel mai bun.

Eu, stiind ce fel de om e fostul meu, si stiind ca isi inseala iubitele non-stop, m-am gandit sa ii scriu actualei lui tot ceea ce s-a intamplat si sa incerc sa o indrum, pentru ca stiind ca inca nu e cv serios, sa nu se ataseze de el si dupa sa sufere.
Ea a parut ok, mi-a multumit ca i am spus, dar totusi nu a vrut sa ma creada, pana cand i-a recunoscut tipul asta.

Na bun, pana la urma m-am certst cu fostul meu la telefon, ne am injurat etc...
Dupa o zi sau doua ne am impacat caci ne am vzt intamplator pe strada si na, am vb si am zis ca ramanem prieteni.

Seara aia, din ziua in care ne am impacat mi-a propus sa ne vedem in parc vineri (azi) la ora 2, intr o zona unde de obicei nu prea e nimeni, mai ales pe frigul asta.

Azi la 1 vine la mine in fata scolii, ma cheama afara sa vb cv cu el, na vb ce vb si dupa ma anunta ca de fapt nu ne vedem doar noi doi peste o ora in parc, ci vine si iubita lui si cel mai bun prieten al lui... bun, au atunci am refuzat categoric sa vin si a incercat sa ma convinga o data. A vzt ca nu i am mers, ass ca mi-a zis sa ii scriu un mesaj pe messengerul lui in care sa ii zic ca nu mai merg in parc sa ma vad cu el pentru ca iubita lui avea in plan sa ma bata in parc. Bun, i am scris mesaj, el a facut ss si i-a trimis iubitei lui si totul a fost ok.

Dupq dau sa intru un scoala cu el si incepe portarul sa ma stranga de maini si sa nu ma lase sa trec de el ca dc am iesit din scoala si sa ma ameninte ca o cheama pe doamna director. Atunci fostul meu i-a zis portarului sa ma lase in pace si vazand ca portarul cintinua sa ma tina de maini l a imins. Dupa a venit directoarea si tipul respectiv a fugit, iar eu i am povestit dirrctoarei ca am fost la chioscul de afara (caci si in sc avem) si ca domnu portar cand m-am intors a inceput sa ma agreseze, pentru ca fix asa a fost, adica eu inteleg ca nu avem voie sa iesim din scoala, dar toata lumea o face.

Acm, mie imi e f frica de iubita lui sa nu ma bata. Adica ea e mai mare decat mine (si decat el) cu 2 ani si totusi e sportiva, deci e inalta, iar eu sunt scunda si fara forta in mine.
Ce as putea face in continuare? Adica eu am incercat sa o ajut si acum am probleme cu ea si na.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand o vezi fugi

| Adry05 a răspuns:

O eviti si aia e.
Auzi ca sa-i ceri scuze laughing) De parca ai gresit cu ceva. Evita-l pe dobitocu asta, taie-i toate caile de acces la tine si gata.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mi s-a parut deloc ajutor ceea ce ai facut cu actuala iubita a fostului tau iubit.
Da-le pace si accepta odata pentru totdeauna, ca ai fost parasita.
Este o reactie normala, sa vrea aia sa te bata, odata ce nu te poti abtine sa nu intervii in relatia lor, unde tu, chiar nu ai ce sa mai cauti in ea.
Tine-ti sfaturile pentru tine si vezi-ti de drum, fara sa mai intervii in relatiile altora, asa cum ar face orice om normal si sanatos la minte.

| Anonima2335 explică (pentru Violleta2022):

Eu i am lasat in pace, dar tipul respectiv m-a cautat la scoala si a inceput cu imbratisari si saruturi, pe motiv ca vai doamne ii era dor de saruturile mele, si am incercat si atunci pe cat posibil sa il resping, dar el a insistat pana am cedat... si el daca nu ma mai cauta si din astea nu ma mai bagam nicaieri

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima2335):

Nu pot sa inteleg, cum sa cedezi daca ala se joaca cu tine, cand are deja iubita?
Tu chiar nu-ti dai seama cand cineva isi bate joc de tine?
Cum ai putea sa cedezi?
Nu poti sa-ti folosesti creierul? Nu poti spune"nu"?
Nu poti tipa dupa ajutor, daca te forteaza sa faci ceva?

| GirlOnline81 a răspuns:

In primul rand, asta sa-ti fie invatatura de mine. Nu te cert, departe de mine gandul sa iti fac morala, vreau doar sa iti atrag atentia ca ai facut o greseala sa te bagi (indiferent care ti-a fost motivul). Sper din suflet sa fi invatat ceva din asta.

In legatura cu cealalta problema, cere ajutorul parintilor tai. Explica-le situatia, cat si temerile tale. Sunt sigura ca se vor asigura sa nu te lase (macar o perioada) singura la scoala, eventual pe strada.

| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare! Cere-ti scuze de la iubita prietenului tau. happy Simplu. big grin Da-te bine pe langa ea, sau o incasezi! laughing Glumesc, intelegeti-va si conflictele se vor diminua! happy

| DorelExpertu a răspuns:

Tunde-te scurt.
Fetele in general nu se bat, se paruiesc, daca nu ai par, scapi de problema.