| Boy91 a întrebat:

Buna tuturor, am 25 de ani iar prietena mea 26 de ani, suntem impreuna de 5 luni, ne-am si mutat impreuna acum o luna.Problema este ca acum doi ani noi am mai fost impreuna,pe atunci ea avea prieten, dar nu a tinut relatia mai mult de o saptamana din cauza ca ea ma tot mintea ca a terminat-o cu el, dupa ce i-am dat verde imediat sau impacat, ok pana aici.Anul trecut in septembrie mi-a scris:"ca ce mai fac",ne-am si intalnit in acea zi,ea fiind tot cu acelasi baiat de acum doi ani,am inceput sa ne tot vedem si ne-am reinpacat,de data asta chiar a terminat-o cu el vazand ca si-a schimbat ea numarul de telefon, blocandul pe un site de socializare,eu gandindu-ma ca la uitat,fostul ei prieten fiind foarte gelos,disperat,el era ca si un copil pentru ea,ea il lua de mana sa il duca la doctor,sa il angajeze, a si batuto, iar daca vroia sa il paraseasca o ameninta ca se omoara, nu am mai auzit nimic de el pana acum 3 saptamani cand mi-a spus iubita ca il tot viseaza ca moare etc, etc, i-am spus sa il sune sa vada daca ii inregula ca dupa 5 ani de relatie cu el,mi-a spus ca nu vrea sa sil puna in cap,ea la debloacat de pe acel site de socializare pentru ca aveau de vorbit despre o rata fiind ultima luna de platit,mi-a spus ca au vorbit,si am intrebat-o daca ia mai spus ceva fostul de impacare stiind ca a fost disperat dupa ea,mi s-a parut ciudat,intr-o seara cand eram amandoi la lucru i-am ghicit parola si am vazut tot,cand am vazut ce au vorbit m-am crucit:el a inceput sa ii spuna sa se impace iar ea a spus ca inca il mai iubeste dar nu se poate impaca cu el pentru ca bea se drogheaza si nu se poate schimba,el spunandu-i ca tot il prosteste ca se impaca cu el,si ea a spus ca rezolva,ea spunandu-i ca s-a mutat cu mine ca nu are bani de o pita si din astea,cand am vazut am sunat-o repede si am intrebat-o daca ia mai scris fostul si a spus ca nu, si imediat a sters convorbirea,nu am spus nimic,dimineata mi-am strans toate bagajele si am asteptat-o,spunadu-mi ca a vrut sa isi bata joc de el.Dar ca un prost am cautat-o sa vad daca este bine ca stiam ca are probleme cu inima,dar am facut craciunul cu ea,revelionul,ne-am mai intalnit,de cand ne-am despartit tot incearca sa ne impacam, profitoare nu ii pentru ca nu a cerut bani de la mine niciodata, chiria a platit-o ea.Asta nu inteleg de ce vrea sa ne impacam? de ce nu sa impacat cu fostul daca ia scris ce ia scris? nu mai inteleg nimic.Nici nu mai simt nimic pentru ea pentru ca nu mai pot avea incredere in ea, nu stiu cand minte sau cand apune adevaru, dar nici sa o las nu pot.
P.S scuzati-mi ortografia.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Crede-ma ca din mila nu putem sa-i luam acasa pe toti carora plang si ne este mila de ei, nici macar daca ne sunt frati surori sau prieteni.
Viata merge inainte si fiecare isi construieste viitorul bazat pe ce iubeste si cat este de fericit.
Indiferent ca ti se rupe inima de ea, trebuie sa intelegi ca nu-ti este inca familie, este doar o prietena care s-a comportant urat cu tine si viata ta trebuie intemeiata pe fericire, nu pe mila!
O relatie ca asta nu are viitor!
Trezeste-te la realitate si intelege ca nu exista viitor cu fiinta asta din mila, pentru ca nu vei fii niciodata fericit nici tu si nici ea, de aceea iti spun, stiu ca doare acum, dar trebuie sa te comporti ca un om normal la cap si sa o lasi sa plece!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu mai simti nimic pentru ea, atunci de ce nu-i redai libertatea? Nu te lasa orgoliul masculin?
De ce-ti complici existenta, daca ea nu mai reperezinta nimic pentru tine?

Uite si tu ce ai scris dedebut:
"Asta nu inteleg de ce vrea sa ne impacam? de ce nu sa impacat cu fostul daca ia scris ce ia scris? nu mai inteleg nimic.Nici nu mai simt nimic pentru ea pentru ca nu mai pot avea incredere in ea, nu stiu cand minte sau cand apune adevaru, dar nici sa o las nu pot".

Sfatul meu sincer, este sa-i redai libertatea si sa-ti cauti o alta fata, pentru care sa-ti bata inima si sa fiii fericit.
Ca sa alegi sa suferi langa cineva pe care nu o mai iubesti, inseamna ca ori esti masochist ori esti prost!

| Boy91 explică (pentru Violleta2022):

Acum ca ne-am despartit, sufar, mi dor de ea, m-as impaca cu ea intr-un fel, vrea sa plece afara la lucru, plus ca s-au bagat si parintii mei mi-au spus ca daca ma impac cu ea nu mai am ce cauta acasa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Boy91):

Poate tu nu realizezi dar esti penibil!
Poate iti este dor de cineva sa ca te certi sau nu poti concepe ca nu mai este a ta?
Fii barbat si lasa smorcaiala, cautat-ti pe cineva pe masura.
Parintii tai ti-au dat un sfat foarte pertinent, iar noi incercam acelasi lucuru s ate sfatuim.
Daca nici acum nu te-am lamurit, inseamna ca nu prea te ajuta capul si in cazul asta, cum iti asterni, asa dormi.

| Boy91 explică (pentru Violleta2022):

Stiu ai dreptate ca sunt penibil si prost, eu sunt o persoana foarte miloasa, si cand o vad ca plange si sufera mi se face mila de ea, sunt constient de faptul ca daca ar fi sa ma impac cu ea, as incepe sa fiu suspicios, sa o controlez si o sa o iau razna.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Boy91):

Crede-ma ca din mila nu putem sa-i luam acasa pe toti carora plang si ne este mila de ei, nici macar daca ne sunt frati surori sau prieteni.
Viata merge inainte si fiecare isi construieste viitorul bazat pe ce iubeste si cat este de fericit.
Indiferent ca ti se rupe inima de ea, trebuie sa intelegi ca nu-ti este inca familie, este doar o prietena care s-a comportant urat cu tine si viata ta trebuie intemeiata pe fericire, nu pe mila!
O relatie ca asta nu are viitor!
Trezeste-te la realitate si intelege ca nu exista viitor cu fiinta asta din mila, pentru ca nu vei fii niciodata fericit nici tu si nici ea, de aceea iti spun, stiu ca doare acum, dar trebuie sa te comporti ca un om normal la cap si sa o lasi sa plece!

| vocea a răspuns:

Daca nu m-ai simti nimic pentru ea las-o balta, sau nu ai barbatia sa renunti la ceva ce nu te mai atrage.
Sunt destule femei pe planeta care vor sa te cunoasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea sa va impacati pentru ca ii place probabil linistea relatiei voastre. Din ce ai zis ex al ei e dus rau cu pluta asa ca ii placea ce are cu tine. Dar e genul de relatie du-te-vino. Cand are chef, cand nu.