| ladypink1 a întrebat:

Buna; 3 Va rog, cititi tot, pentru. ca, chiar am nevoie de asta.Va rog muuuult. FUNDA + VOTURIIII :o3

Cartile Saga Amurg au o coperta ca cea de caiet dar nu este asa.Eu o am doar pe prima cu coperta, celelalte sunt cu imaginile din filme.Asa.Zori de zi nu o am deci am doar 3 carti.Pe coperta primei carti scrie asa : "De trei lucruri eram absolut sigura. Primul, Edward era vampir. Al doilea, o parte din el - si nu stiu cat de puternica era acea parte - era insetata dupa sangele meu. Si al treilea, eram neconditionat si irevocabil indragostita de el."... Vreau sa stiu ce scrie pe copertile urmatoarelor carti adica pe Luna Noua, Eclipsa si Zori De Zi.

Cateva poze sa stiti la ce ma refer : http://i51.tinypic.com/2j3qpza.jpg, http://i54.tinypic.com/2qjwv3n.jpg, http://i54.tinypic.com/fyfy55.jpg, http://i52.tinypic.com/b6t2tz.jpg, asta e cu luna noua : http://i56.tinypic.com/ju9teq.jpg si asta cu eclipsa : http://i51.tinypic.com/2cf9o1u.jpg

Mersiii :o3

Răspuns Câştigător
| AnnePlatt a răspuns:

La New Moon e scris asa:
Aceste patimi oarbe n-au norocul
Să tină mult: ca pulberea, ca focul,
Se mistuie la- întâia sărutare
Şi adesea au o jalnică urmare.
Romeo şi Julieta, Actul al II-lea, scena a VI-a
Asta e pe o varianta si asta e pe alta:
Pentru Bella Swan un singur lucru este mult mai important decat
însăşi viata ei: Edward Cullen. Dar a fi îndragostită de un vampir este
chiar mai periculos decat ar putea ea sa-şi imagineze. Edward a salvat-o
deja pe Bella din ghearele unui vampir periculos, dar acum relatia lor
cutezătoare îi pune în pericol pe toţi cei dragi lor şi cei doi işi dau seama
că necazurile abia acum încep...
Toţi cititorii cuceriti de bestsellerul lui Stephenie Meyer „Amurg" sunt
dornici sa afle cum se va desfăşura în continuare povestea celor doi
neobişnuiţi îndrăgostiţi. Şi nu vor fi cu siguranţă dezamagiţi.
În „Lună Nouă", lui Stephenie Meyer îi reuşeşte din nou o irezistibila
combinaţie dintre dragoste si suspans într-o palpitantă poveste cu vampiri si nu numai.
La Eclipse e asta:
Foc şi Gheaţă
Unii spun că lumea va sfârşi în flăcări,
Alţii spun că în gheaţă.
Din ce-am gustat eu din dorinţă,
Îi cred pe cei ce spun de flăcări.
Dar dacă ar fi să pier de două ori,
Cred că am învăţat destule despre ură
Ca să spun că pentru distrugere
E la fel de bună şi gheaţa
Şi ar fi suficientă.
Robert Frost
Si la varianta pe care o am eu de la Zori de Zi, nu e scris nimic pe marginea copertei, dar la fiecare carte (n.m. e impartita in 3 parti) e un citat; la prima parte e:
Copilaria nu este de la nastere pana la o anumita varsta sau la o anumita varsta.
Copilul e adult si lasa de-o parte lucrurile copilaresti.
Copilaria este regatul unde nimeni nu moare.
Edna St. Vincent Millay
La a doua parte e:
Si totusi, ca sa spun adevarul,
ratiunea si iubirea tin companie in zilele noastre.
William Shakespeare
A Midsummer Night’s Dream
Act III, Scena I
Si la partea a treia:
Afectiunea personala este un lux pe care il poti avea numai dupa ce toti dusmanii sunt eliminati.
Pana atunci, toti pe care ii iubesti sunt ostatici, sargandu-ti curajul si corupandu-ti judecata.
Orson Scott Card „Empire"