| KaRy a întrebat:

a auzit cineva de agentia de publicitate 2Levels Publicity care racoleaza tineri de pe strada? Ma gandesc sa nu fie o mare teapa

Răspuns Câştigător
| maryius a răspuns:

Da, am auzit eu. Pe mine m-au racolat, desi am mai trecut prin chestia asta, tipa respecitva a vb atat de frumos incat am crezut-o, desi unele lucruri erau dubioase! Am platit 85 lei pentru inscriere, apoi trebuia sa ma duca la directoare, dar nu aveam timp si a ramas sa vin sapt viitoare, numai ca eu nu am mai putut si intre timp m-am interesat pe net ca toata procedura se repeta la toate asa zisele agentii de publicitate si au inceput sa mi se confirme banuielile, astfel incat m-am resemnat ca nu voi mai primi banii inapoi si ca a fost teapa. de atunci tot ma suna zilnic sa vin la programare sa vb cu dorectoarea, cica pentru promovare(cum sa fii promovat la un job cand nu ai prestat nimic deocamdata). de pe net am inteles ca iti propune inca o suma, de data asta indecenta si nesimtita pentru niste colaborari fictive cu firme de prestigiu. De astazi am blocat toate nr de pe care ma suna. Sincer, mi-e si frica sa mai calc in apartamentul ala, era un tip care juca teatru cand ma inscriam, cica semna un contract, de fapt era de-al lor, avea la tatuaje si m-am speriat. Iti dai seama, cum ar fi sa ma duc acolo si sa ii zic in fata directoarei ca stiu ca e o teapa si ca vreau banii inapoi sau ca anunt politia.nu ma bag in de-astea, dar ma bate gandul sa ii zic la tel. site-ul lor este www.2levelspublicity.com, parola 1234(ca la prosti - nici nu inteleg de ce o agentie ar pune parola pentru accesarea site-ului) si acolo vad ca sunt unii tepuiti de anul trecut. In plus, una a zis tipa la inceput si alta mi s-a spus la sfarsit. cica poza de inceput este doar pentru a nu veni altcineva in locul meu, auzi, ce prostie. Si la tel mi-a zis case pune pe site in 30 de zile, conform contractului pe care l-am semnat...de fapt e un acord, nu e contract, e o foaie de colaborare, nu are date personale importante decat numele, nr de tel si profesia si semnatura. Am creat pe facebook grupul "Pacaliti de Firma 2levelspublicity" pentru toti cei care au fost pacaliti, pentru discutii despre ei, info noi sau pentru cei care au dubii cu privire la acesti escroci.

5 răspunsuri:
| ElaIliesi a răspuns:

Vai dar cate astel de agentii care se ocupa doar cu trasul tepelor. De care am dat eu azi e una NEXT IMAGE IN ADVERTISING SRL, langa Cismigiu, pe strada Ioan Zalomit 6, etaj 6, apartament 67. Cereau 100 de lei in schimbul a promisiuni ca faci apoi publicitate la produse si castigi intre doua si patru sute de lei. Cate minciuni, te cruceai. Pe batrani ii atrag cu idei cum ca vor participa la emisiuni cu vedete, unde vor socializa si vor fi platiti. Ca vor avea transportul gratuit si tot asa. Binenteles ca dupa ce iti iau banii nu te mai suna niciodata. Tupeu nesimtit de tepari, asa ac unii banii. As zice eu ce ar merita, dar cred ca stiti si voi.

| Mihai437 a răspuns:

Ce agentie? Pentru carne vie? Fi serioasa acuma. Si mai ales de pe strazi. Stai cuminte acasa, de astea sunt pline orasele. Mai bine te uiti la un film fain.

| Art_Alex_1995 a răspuns:

Hey.am fost si eu azi la respectiva firma si am platit taxa de inscriere.am vorbit cu directoarea care ma complimenta si cand am vrut sa refuz semnarea contractului m-a luat cu vrajeli gen ca are nevoie de 3 baieti cu ten deschis, bla, bla si am acceptat sa platesc taxa de contract in rate si mi-a spus ca pot plati 150 lei acum si ca luna viitoare sa dau in jur de 400 ron...in fine am achitat dar nu stiu ce sa zic..cred ca nu e ok sa ti ceara taxele astea inainte de a incepe prestatiile.au fost de acord sa le dau 77€ luna viitoare.mi se pare suspect..acum nu stiu cesa mai zic..astept o parere.un sfat.

| Minnie_Ioana_1993 a răspuns:

Salut,
Aceasta agentie de toata mizeria a reusit sa o convinga si pe o colega de a mea care a insistat sa ma inscriu si eu....constienta ca e o mare teapa m-am complacut in situatie. Anyway, acum am facut o pagina de facebook, se numeste 2 levels publicity TEAPA, si va invit si va rog si pe voi sa o sustineti, pentru ca in felul asta suntem pusi la curent unii de altii, unde am putea sa ii gasim, caci bineinteles, cel mai probabil nu se gasesc in acelasi loc mult timp. Asadar, daca vrem sa ne recuperam banii sau macar sa ii avertizam pe altii, e bine sa fim uniti. Mersi!

| BG_Iulian_1995 a răspuns:

Ai rezolvat ceva cu ei? Ti ai mai recuperat banii?