| melynda a întrebat:

A folosit cineva tratament cu keratina pentru îndreptarea parului? E chiar așa miraculos? Cat timp tine?

1 răspuns:
| MgdDroopy a răspuns:

Din experienta mea vasta in "ale hai sa ma sfatuiasca altii in ceea ce imi este bun mie" iti pot spune ca nu este bine sa te iei dupa nimeni. Fiecare persoana este diferita, fiecare tip de par este diferit.
Ceea ce prietenelor le-a fost foarte bun, mie mi-a rarit parul.
Ceea ce nu a dat gres in nici un caz a fost magicul ulei de masline incalzit un pic si aplicat le scalp si pe lungimea parului. Poti acoperi capul cu o punga de plastic pentru a pastra caldura. Dupa o ora - doua te speli direct cu sampon (nu atingi parul cu apa pentru ca nu mai scoti uleiul din par foarte usor). Dupa prima saponare te speli normal.
Keratina este foarte buna pentru par, dar doar daca il incerci tu poti spune daca este buna sau nu pentru tine.