| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile am cunoscut un baiat pe net, e de la mine din oras. pana sa ne intalnim vorbeam tot felul de nebunii de parca eram doi indragostiti, nu altatongue ieri ne-am intalnit si de atunci e mai rece cu mine, tot eu intru in vorba cu el pe mess.sad ma gandeam ca nu ii place cum arat, sau cine stie.eu sincer as vrea o relatie cu el dar nu i-am zis ca na... poate ma credea vreo disperata (desi asa par!tongue). azi am incercat sa-l descos, sa vad ce are. mi-a zis doar ca nu ii place ca sunt negativista(asa e) in rest sunt ok.asta e bine.cica parca nu are chef de relatii, ca se simte naspa, poate din cauza ca s-a obisnuit cu fosta (a iubit-o mult).

mi-a zis daca vreau sa incercam o luna, sau cine stie cat, sa vedem cum merge. eu sincer nu stiu ce sa cred, ce sa fac. mi-e teama sa nu ma indragostesc prea tare apoi sa ma lase ca si morlaughing din cate am vorbit, ne-am dat seama ca avem multe in comun.sunt mai multe chestii nu mai stau sa povestesctongue

nu as vrea totusi sa-l pierd... ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Baiatului nu-i place de tine, de aceea s-a purtat mai rece si de aceea toata prostia cu "incercatul". Lasa-l in pace. Daca m-am inselat, te va cauta el.Lasa-l pe el sa ia initiativa, orice graba.strica treaba.

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Parerea mea este ca daca nu te placea catusi de putin,nu mai lua in calcul partea cu incercatul pentru ca''nimeni nu vrea sa se lege la cap daca nu il doare ''. Cred ca daca nu ii placea aspectul tau exterior,ori iti dadea ignor pe mess,ori daca era mai de treaba,vorbea serios,normal, iti explica cum stau lucrurilke, ca nu vrea prietena sau ca nu este atras de tine.Deci,sunt sanse sa te placa,insa cum ai zis si tu, este inca atasat de fosta. Daca nu vrei sa il pierzi si vrei sa incerci macar sa fiti impreuna, spune-i asta si astfel il vei si putea ajuta sa treaca peste relatia anterioara.Aratai afectiune, fa-l sa se simta apreciat si iubit si dovedeste-i ca u vrei ceva serios, nu vrei sa iti bati joc doar. Sper ca te-am ajutat.bafta:*:*