| ILoveYouSoMuch a întrebat:

Am o problema...Sunt indragostita de un baiat care nici macar nu se uita la mine sad. Cand fetele au aflat au spus: Dar cum sa iti placa de el, adica uite cum e... E un tip de treaba cand discuti cu el, e foarte dragut, si pur si simplu ma pierd in ochii lui.Seara il visez mereu si chiar aseara am visat ca m-a luat in brate si m-a sarutat, stiu ca poate e o prostie, dar el de fiecare data apara fetele.Pe zi ce trece ma indragostesc din ce in ce mai mult de el, dar eu nici macar nu stiu daca ma va placea vreodata. Si eu, proasta, le-am spus fetelor, si ele imediat i-au spus, dar el a raspuns ca nu il intereseaza. Sincer il plac de1 an. Dar nu stiu ce sa fac crying(! Cand mai vad indragostiti ma gandesc cum ar fi daca am fi noi! Fetele inca ma intreaba daca imi mai place si le-am spus ca nu e treaba lor. Ce sa fac? Habar n-am.

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

In primul rand, e bine ca ai invatat o lectie si anume sa nu te mai destainui prietenelor. In al doilea rand, uita-l pe tipul ala pentru ca dragostea cu forta nu se poate si iti faci rau tot batand la "porti inchise". Si stii ce? In timp ce tu plangi dupa curu' lui, el se simte bine si nici nu stie ca existi. Fi demna si nu te umili.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Mai lasa.ti prietenele si descurcate singura. nu de alta, dar nu sunt niste prietene adevarate. baiatul acela normal ca a spus ca nu.l intereseaza, poate credea ca ele rad de el. vorbeste cu el...

| MiK3L a răspuns:

Vorbeste cu el... spune--i ce simti. Si ia-o usor nu-i zi totul din prima, ca dupa aceea o sa-ti para rau. happy

| reborn4x3 a răspuns:

F-al gelos cu un alt baiat poate o sa se trezeasca daca te placebig grin

| DeeaLoVe012 a răspuns:

Ai exact aceeasi problema ca mine numai ca mie imi place de el de 9luni...problema e ca trebuie sa-l faci gelos si sa incerci sa te apropii de el din ce in ce mai mult, dar, sa nu-i pari disperata. sper sa te ajute sfatul meu:*

| oanasunshine a răspuns:

Pai in primul rand a fost o idee proasta sa le spui prietenelor tale despre el. Ok, daca ziceai doar la vreo 2, care sa stii ca sunt discrete si stiu sa tina un secret, era bine. Dar ele fiind si nesimtite si indiscrete, i-au spus acelui baiat. El probabil s-o fi simtit ciudat cand a auzit asta de la prietenele tale, si nu de la tine. Chiar daca iti dadea tot un raspuns negativ, macar iti aprecia curajul. Acum, ce trebuie sa faci tu este sa vorbesti cu el, sa te apropii de el usor-usor, fara sa pari prea disperata pentru a nu face o impresie proasta. Esti adolescenta si toate facem greseli de-astea. Oricum, tu vorbeste cu el, deveniti prieteni si lasa totul sa vina de la sine. Daca nu functioneaza, nu fii trista, baieti sunt o gramada! Bafta :*

| ovi01 a răspuns:

Eu zic sa iesi decat tu cu el si sa ii spui totul, iar dupa ce termini tot de spus inainte sa scoata vreun cuvant sarutal si ia-l demana si sunt sigur ca o sa se indragosteasca si el de tine, succes:*!

| ByMine a răspuns:

Ok,si eu am facut greseala sa ma incred in prietene... nu mai fa asta happy probabil de aia nu te mai place, si mie mi s-a intamplat asta, poate teau barfit si au inventat chestii despre tine doar sa nu te placa oh go on pentru ca lumea e rea. Poti repara faza cu prietenele spunandule ca leai spus asta doar ca sa vezi cat de prietene iti sunt ele.Si in legatura cu el, iti spun sa-l uiti happy stiu cum e, prima oara e greu dar incearca sa gasesty o persoana care tine la tine, nu neaparat iubithappy un prieten foarte bun si el te va ajuta 100% sa treci pestewinking

| mesabbsta a răspuns:

Eu zic sa incerci sa vorbesti tu cu el... Majoritatea baietilor considera patetic atunci cand o fata isi trimite o prietena sa vorbeasca cu el in loc sa vorbeasca ea personal... si el probabil asta a crezut cand s-au dus prietenele tale la el. Incearca sa vorbesti cu el intre 4 ochi si sa-i spui ce simti. S-ar putea sa mearga. Daca raspunsul lui e acelasi, incearca sa treci mai departe sad