| NeverSayNowXD a întrebat:

^^ Acum catva timp au inceput sa imi placa trupele gen Asking Alexandria, Pierce the Veil, Sleeping With Sirens, Dance Gavin Dance, Black Veil Brides, etc. De vreo 2 saptamani tot vreau sa imi cumpar niste "tricouri cu trupe rock".Dar nu stiu ce ar zice ceilalti despre mine. Faza e ca sunt in clasa a 6-a, ..stiu e ciudat ca ascult genul asta de muzica dar..in fine.Ma tot razgandesc intr-una cu prinvinta la tricouri..Imi e frica de ce vor zice ceilalti. Acum cateva zile, trecuse un baiat care purta tricou cu Asking Alexandria pe langa o colega, iar ea a zis" Urasc jegosii care poarta tricouri din-astea"...si atunci parca mi s-a mai dus din "avant". Am spus tot ce mi s-a intamplat unui prieten iar el a zis ca nu conteaza ce spune lumea, conteaza ce vreau eu..Pana la urma ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| TheUnforgivenIII a răspuns:

Trupele astea sunt preferatele mele, împreună cu încă vreo câteva zeci. La mine în oraș nu găsesc tricouri cu trupe, din păcate; cred că o să-mi comand de pe internet. Și de ce pana puilor puștii mele îți pasă de părerea celorlalți?! Dacă îți comentează vreun tembel îl bagi undeva și îi trântești și tu o replică de să tacă pe vecie. Nu trebuie să-ți fie rușine că asculți genul ăsta de muzică, nu e deloc ciudat. Ba chiar e foarte ascultat, poate nu ai dat tu de alți fani. Eu mă mândresc că ascult muzica asta, pentru că mie îmi place și puțin îmi pasă de părerile altora. La mine în școală sunt o groază de tipi care poartă tricouri cu trupe de astea, o groază, îți spun eu. Și nimeni nu comentează. Ascultă ce-ți place, îmbracă-te cum vrei tu, și ignoră amărâții care se bagă degeaba în seamă.

6 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Faci ce vrei. Fiecare are părerea lui. Poate ei nu îi place tricoul, dar altul îl adoră.
Până la urmă, ce contează părerea lumii? Dacă ţie îţi spune cineva că îţi stă groaznic cu păr în cap, te tunzi 0?

| Crucified a răspuns:

Nu înţeleg de ce ţi-ar păsa de reacţiile celorlalţi... straight face

| Rakanishuu a răspuns:

Mucosi. Nu sunt trupele mele cine stie ce apreciate, dar tot sunt bune, pentru cei ce le asculta.
Cat despre parerea colegei tale. Si ce daca? Las-o sa-si bage unghia-n gat ca tu porti un tricou cu niste jegosi. Si chiar conteaza ce zic aia despre tine? Pun pariu ca ce asculta ei nu se compara cu trupele astea " de **** ".
Fiecare poarta/ se poarta cum vrea. Nu suntem facuti sa fim la fel.

| TheUnforgivenIII a răspuns:

Problema nu e la tine, ei nu știu ce înseamnă muzica bună. Mai nou port și eu negru și o să-mi iau și tricouri cu trupele mele preferate, și sunt fată. Să îndrăznească numai să comenteze unu', că zboară pe geam.

| mrslittlerocker a răspuns:

Heii,si eu ascult rock si sunt tot in clasa a 6-a, si sincer, la inceput cativa baieti imi ziceau "Satana", dar nu ii bagam in seama, adica daca tie iti place genul asta de muzica, nu conteaza ce spun altii.Toti comenteza cand aud de muzica rock dar ei nici macar nu inteleg versurile, prefera manelele si toate cacaturile, oamenii se cam sperie de diferente si atunci prefera sa fie toti la fel chiar daca ar vrea sa faca ceva nou, felicitari ca nu esti ca ei.Deci,parerea mea e ca daca tie iti place nu ai decat sa porti ce vrei. big grin

| Mrr_Christian_1995 a răspuns:

Sa te doara in cot de restul si sa faci ce vrei cu viata ta. Eu in locul tau mi-as cumpara, dar nu l-as tine pe mine deasupra sa fie evident. sa fie mai putin evident pentru a se obisnui. colegi cu chestia asta. (Daca intelegi. )