| ghiocel a întrebat:

Afara este foarte cald si in casa la fel.Ma puteti ajuta spunandu-mi ce sa fac in casa sa nu mai fie asa cald?

11 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai floseste un evantai daca nu ai un aparat de aer conditionat si bea multe lichide reci.

| LostInDreams a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun, daca ai aer conditionat da-i drumul, daca nu pune ceva in geamuri sa nu bata lumina.Nu prea ai ce sa faci decat sa iti faci aer, caldura este foarte greu de invinscrying.

| vlaaddd a răspuns:

Aer conditionat sau induri.

| aиdяaaa●• a răspuns:

Ventilatorul sau aerul conditionat te-ar ajutawinking

| Corinne a răspuns:

Buna!
Cumpara un ventilator si alimenteaza`te si tu sanatos pentru aceasta perioada.

pa pa

| tpuguru a răspuns:

1. Daca ai aer conditionat sa il lasi pornit pe la 20 grade.
2.Lasa geamul deschis deschis un pci cand se mai racoreste.
3. Fa un dus racoritor sau o baie relaxanta.
4.Foloseste un evantai si bea o limonada rece cu gheata.
5.Pleaca undeva ( la prieteni, la cumparaturi ( girls ) INSA nu iti recomand sa mergi la mall in timpul zilei pentru ca este o caldura inabusitoare si este aglomeratie, asa ca du-te cam pe la 10).

Sper ca te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| Cryzy a răspuns:

Sa bei apa/suc rece si sa iti faci vant cu un evantai.

| Georgiana_4310 a răspuns:

Buna! Un prim lucru pe care ai putea sa-l faci, ar fi sa aerisesti bine dimineata, cand este mai racoare si in nici un caz sa nu stai cu geamurile deschise pe caldura asta. O baie cu apa fierbinte te va ajuta sa te racoresti. Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uda 2 cearcefuri si intindele pe o sarma dar sa fie in camera si lasale. Sa vezi ce racoare o sa fie in casa!

| MoNyKa66 a răspuns:

Sa bei apa/suc rece.sa mananci inghetata.si sa stai cu evantaiul in mana sa nu lesini de caldlaughing