| Andree54791 a întrebat:

Buna all!
Am o problema mai ciudata cu visele
Eu visez toata noaptea.Il traiesc ca pe o poveste. Si ma trezesc foarte des in timpul asta, ma uit la ceas(de exemplu ma trezesc la ora 2, adorm inapoi si ma mai trezesc la 5, apoi la 7 etc. deci toata noaptea visez). si cand ma pun inapoi in pat pot sa-mi continui visul de unde l-am lasat. Bine, daca stau mai mult treaza, normal ca nu mai pot sa-l continui. E vorba de intervale scurte de timp (5-10 min). De cate ori ii zic chestia asta lui sora mea, rade de mine si spune ca-s ciudatalaughing
Chiar is ciudata?

6 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Visezi mult deoarece ai mai multe reprize de somn, se spune ca un vis dureaza 15 minute. deci daca dormi 8 ore fara sa te trezesti ai visat doar pentru 15 minute, tu trezindu-te din 2 in 2 ore, ai ocazia sa visezi mai mult.

| 拉维尼亚 a răspuns:

Nu esti de loc. Si mie mi se intampla mai tot timpul asta, uneori ma trezesc chiar si de 7 ori pe noapte. Si mie mi se intampla sa ma trezesc sa stau putin si cand adorm visul sa se continue. Nu este nimic anormal in asta. Cateodata mi se intampla sa deschid ochii putin in timp ce visez iar zgomotele din visul meu inca se aud iar iaginea dispare, apare imaginea din camera. Alte ori stiu ca visez dar nu pot sa matrezesc sau stiu ca visez si pot sa ma trezesc. Nu iti face griji pentru asta e perfect normal

| Jenniffer a răspuns:

Nu esti ciudata. Multe chestii declanseaza visele. Daca visezi toata noapte nu esti ciudata poate doar speciala thinking Stai linistita, si eu mai patesc ca ma trezesc si adorm la loc si imi continui visul. Daca vrei cauta pe net despre vise si efecte si restul chestilor care te intereseaza. Spune-i surorii tale ca nu esti ciudata, poate e ea ciudata daca nu i s-a intamplat vreodata laughing. Multa bafta daca ai nevoie de alte informatii :*

| mady9 a răspuns:

Nu esti ciudata! am citit intr-o carte ca visele sunt doar imagini pe care le formeaza creierul cand dormi! mie mi se intampla la fel si este destul de probabil sa fie si din cauza caldurii, si a unei imaginatii bogate!

| TrickstarR a răspuns:

Nu esti. Sper... Ar insemna sa fiu si eu laughing Mi s-a intamplat de multe ori sa patesc exact la fel. Sau sa am acelasi vis mai multe nopti la rand. Partea prosta la mine e ca mi se intampla asa in general cu cosmarurile. Ma trezesc, si cand adorm la loc, oricat de mult as vrea sa "schimb" visul, raman la acelasi...

| ScrumRozz a răspuns:

Nushh... daca esti ciudata dar ceea ce stiu e ca rar intl pers de genul asta laughing)