| elizamhl a întrebat:

Am 11 ani și îmi doresc sa strang bani. Am nevoie de niste metode sa strang bani repede.Imi doresc sa îmi cumpar o trotineta electrică și este 12 milioane iar mama are destule lucruri de plătit și nu are cum sa ma ajute. (Nu primesc alocație)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 11 ani nu vad ce ai putea face. Doar de la 15 te poti angaja, iar la varsta ta actuala nu stiu ce bunuri sau servicii poti oferi in schimbul banilor.

| Violleta2022 a răspuns:

La 11 ani trebuie sa-ti doresti sa inveti si sa te joci, nu sa muncesti pentru bani, ca nu ai nevoie de ei. In plus, alocatia ta este ca mama ta a poate sa-ti cumpere ce ai nevoie, nu sa ti-o dea tie, pentru ca nu ai voie sa iesi tu la cumparaturi.

In orice caz, contul tau pe acest forum este ilegal si Adminul a fost sesizat.
Din pacate Legea nu permite copiilor sub 12 ani sa-si faca cont pe forumuri online.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există metode de strâns bani la această vârstă. Ceea ce poți să faci este să înveți cât mai bine, ca să poți strânge bani atunci când vei putea să lucrezi.