| 非跳躍 a întrebat:

Am nevoie de un SFAT: Am 14 ani si am nevoie de bani pentru un telefon. Intrebarea este cum fac rost de bani. P.S.:Strang din alocatie si de la bunici.Ce metode mai stiti. Ofer FUNDA.

6 răspunsuri:
| SAID a răspuns:

Sa colinzi, sa strangi o suma din bani macar 3 sferturi si sa iti rogi parinti sa completeze ei ce a raman. Sa strangi bani de buznar de la scoala Sa iti vinzi lucruri vechi care nu ai nevoie si nu le mai folosesti Funda?big grin

| Carmen100 a răspuns:

Poti sa mergi la colindat cu sorcova laughing Serios vorbesc, eu asa facwinking
Si daca strangi destui bani dar mai ai devoie de cativa gen un milion poti sa ii rogi pe parinti sa mai puna de la eiwinking

| WhiteTiger15 a răspuns:

Si eu as vrea un telefon nou..si fac si eu economii...si mai strang de unde mai pot.

| MiAaa234L a răspuns:

Mai ajuta prin casa la treburi, ajuta vecinii chestii marunte. big grin

| MadaLina274 a răspuns:

Banii tai de scoala...de buzunar...banii stansi din urat(colind, plugusor etc.)happy

| bogdan56 a răspuns:

Participa la concursuri pe internet, vinde lucruri care nu le mai folosesti gen:mp3 mp4 ...incearca sa te abti de la orice cheltuiala marewinking