| elizamhl a întrebat:

Am 11 ani și îmi doresc sa strang bani. Am nevoie de niste metode sa strang bani repede.Imi doresc sa îmi cumpar o trotineta electrică și este 12 milioane iar mama are destule lucruri de plătit și nu are cum sa ma ajute. (Nu primesc alocație)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 11 ani trebuie sa-ti doresti sa inveti si sa te joci, nu sa muncesti pentru bani, ca nu ai nevoie de ei. In plus, alocatia ta este ca mama ta a poate sa-ti cumpere ce ai nevoie, nu sa ti-o dea tie, pentru ca nu ai voie sa iesi tu la cumparaturi.

In orice caz, contul tau pe acest forum este ilegal si Adminul a fost sesizat.
Din pacate Legea nu permite copiilor sub 12 ani sa-si faca cont pe forumuri online.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există metode de strâns bani la această vârstă. Ceea ce poți să faci este să înveți cât mai bine, ca să poți strânge bani atunci când vei putea să lucrezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 11 ani nu vad ce ai putea face. Doar de la 15 te poti angaja, iar la varsta ta actuala nu stiu ce bunuri sau servicii poti oferi in schimbul banilor.