| Maia_8308 a întrebat:

am 12 ani si 67 kg.Este buna greutatea mea? Am 1.59. Ar trebui sa slabesc, sau sa ma mai ingras? mentionez ca in ultimul timp am facut f. putina burta...multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| SimoooSven a răspuns:

E destul de bine.sa slabesti vreo cateva kghappy
eu am 13 ani 1. 63 si am 50 kgbig grin
funda?:d

11 răspunsuri:
| BellsC a răspuns:

Ar trebui sa slabesti, este mai bine sa ai cam pana in 59 de kgwinking

| paupaulapaulina a răspuns:

Poi de obicei inaltimea ar trebui sa fie egala cu ca ( ex : 1, 40 inaltime=40 kg )
Insa pentru fetele care doresc sa aiba un corp mai frumos kg ar trebui sa fie cu 10 kg mai mici decat inaltimea ( ex : 1, 50 inaltime ecivalentul a 40 kg )
Sper ca te-am ajutat...
Mai departe tragi tu concluzia big grin

| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

A trebuii sa mai slabesti putin...(fara suparare)
Uite aici un site care sper ca te va ajuta:
http://cumsaslabesti.ro/

| moniii a răspuns:

49 Kg se face inaltimea minus 10 (in cazul tau 59-60) big grin

dar nu este neparat sa slabesiwinking

| Al3x_3632 a răspuns:

Eu as zice ca ar mai trebuie sa slabesty eu fac 13 ani in ian si am 43 kg. si toata lumea zice ca e bine

| Parisblue a răspuns:

Adevarul e ca trebuie sa slabesti, la inaltimea ta trebuie sa ai 50 de kg... dar acum doar nu slabesti 17 kg, la varsta ta nu e indicat, dar ar trebui sa faci sport si sa te mentii in forma!winking

| Carla_2571 a răspuns:

Buna! Si eu am 12 ani, am 1. 58 si 46 kg.Incearca sa slabesti, adica fa un sport, nu manca dulciuri multe, poti manca ex; 2 bomboane pe zi, mananca mancare gatita cu putina paine max 2 feli icearca sa eviti prajelile si sa mananci sanatos.Pa! MUlt succes

| doinitza12 a răspuns:

Pai normal ar fi sa ai 59 de kilograme greutatea se ia dupa inaltime. dar eu cred ca nu trebuie sa faci nimic.nui nimic daca esti putin mai plinuta. daca ar fi sa te iubesca cineva te va iubi pentru ceea ce esti

| maria3111 a răspuns:

Da.cam 9-10kg ar fi perfect...mananca dimineaza o salata de fructe la amiaza cartofi fierti cu salata sau friptuta cu salata si seara niste rosii cu branza.in 6-7 luni vei fi mult mai bine si daca o vei tine asa o sa fii supla si inalta... fundita?

| timeea7 a răspuns:

Paithinking ar trebui sa slabesti...normal ar trebui sa ai 49 de kg...

| ღAnaღ a răspuns:

67 kg...cred ca e bine:-p