| Heilleath a întrebat:

Am 17 ani si mereu am avut ciclu neregulat plus probleme cu greutatea, ma ingras si slabesc constant in cantitati destul de mari. Ultimul contact sexual l-am avut acum 7 luni, iar de atunci nu am mai avut ciclu. M-am ingrasat dar am facut 4 teste de sarcina si toate negative. Am inceput sa tin o cura de slabire si am slabit 5 kg, ajungand la 70 de la 75, la 1.65 m inaltime. Mi-a venit menstruatia,insa este inchisa la culoare si foarte putina, doar cateva cheaguri. De la ce poate fi? Mentionez ca nu am niciun simptom de sarcina,nici burta marita in vreun fel ciudat care ar indica o sarcina. Cer seriozitate, nu remarci de genul"ce faci tu la 17 ani". Sunt constienta ca ar trebui sa vizitez un ginecolog, insa vreau o opinie. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Citeste despre ovarele polichistice happy

| sofiasofyy a răspuns:

Ajungi la maturitate sau iei pastile in cantitate mare de la stres sau ai probleme de sanatate.nustiu daca te-am ajutat mult dar ce stiu si eu.Si sa stii ca daca ai ciclul neregulat nu o sa ramai insarcinata deci nu.ti face probleme.dar si eu iti recomand in ginecologhappy