| alexia0809 a întrebat:

Buna! Am 12 ani și am o problema. Am par pe abdomen care s-a cam făcut negru iar pe mine sincer ma cam deranjează deoarece eu port bluze scurte și prin ele mi se poate vedea parul... M-am gândit sa nu ma epilez acum deoarece vine iarna și nu are rost. Pot face ceva ca să îmi dispară sau sa se facă mai blond fara a îl epila? Am și pe burta și un pic pe sâni. Sunt singura in situația asta?

5 răspunsuri:
| elennax a răspuns:

Poti sa il decolorezi desi la varsta ta nu ar trebui sa te deranjeze

| alexia0809 explică (pentru elennax):

Cu ce îl pot decolora?

| isemilia a răspuns:

Cel mai bine il epilezi (nu cu lama. De preferat nici cu creme din comert, ca nu sunt efecte de durata). Mai e posibil sa il decolorezi, dar nu recomand (e o prostie si pielea ta poate avea de suferit). Astea doua sau nu mai porti bluze de genul ala, ca sa nu se vada. Dar cel mai simplu ar fi sa te epilezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Tocmai a inceput scoala, deci adio bluze scurte si par pe burtica. la vara facem epliare cu caeara, a cum mergem la scoala ca o fetiat cuminte, cu tricoul bagat in panataloni.

| Adry05 a răspuns:

încearcă cu pudră de decolorare găsești la market. dacă nu, epilează-l vara cu epilator electric sau ceară și aia e