| Raluka1 a întrebat:

Buna!kiss. Am 13 ani jumatate si as vrea sa port sutien sau bustiera. Pana acum am mai purtat de cateva ori. As vrea sa port pentru ca mi se cunosc prea tare sanii. Acum, ce sa fac? Imi iau bustiera sau sutien?thinking

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Mai bine iti iei un sutien happy

| Bianca_3626 a răspuns:

Eu ti-as recomanda bustiera, pentru ca sanii tai inca nu sunt formati, sunt in curs de formare, si daca incepi de pe acum cu sutien ti se vor lasa prea devreme.

| Shinen a răspuns:

Bustiera...Pentru ca apoi sanii tai ti se vor lasa prea devreme.

| luciana200972 a răspuns:

Depinde de stilul vestimentar pe care-l adopti, nu exista nici un fel de problema atata timp cat porti un sutien adecvat care sa nu te stranga, la scoala la orele de sport sau la sala este recomandata o bustiera pentru ca pot iesi sanii din sutien si e penibil. mergi intr-un magazin unde poti proba, pentru a-ti da seama de marime.

| Alina a răspuns:

Bustiera este mai sanatoasa, iar daca iti iei sutien sa nu-ti iei cu push-up happy

| happy_7964 a răspuns:

In cazul in care sanii sunt maricei ei as spune ca poti purta si sutien, doar ca trebuie sa ai grija sa porti marimea potrivita. Poti descoperi ce masura porti aici http://noifetele.ro/yourbody/braguide.php. Pentru sport e recomandata bustiera oricum.

| LoLo_9163 a răspuns:

Iti sugerez sutien deoarece bustiera nu-i asa de buna :*