| Simonasimo a întrebat:

Hey,TPU,am nevoie de ajutor! (intrebare pentru fete) Am 11 ani (in octombrie implinesc 12) si nu pot sa spun ca am sanii perfecti pentru un sutien dar nu sunt nici, mici :* Am deja cateva bustiere si un sutien big grin mama e de acord sa port sutienul dar eu nu vreau deoarece am mai purtat odata la scoala pentru ca incepeau sa-mi creasca din ce in ce mai tare si ma dureau dar fetele au ras de mine tongue Ideea e ca ieri cand am alergat sanii mi se tot clatinuau si ma dureau sad i-am spus mamei si ea mi-a spus sa port sutienul happy bineinteles ca nu am acceptat sa merg cu el in locuri publice chiar daca ma dureau sanii :3 ca sa nu rada de mine! Intrebarea mea este:
De ce doar ieri cand am inceput sa alerg au inceput sa ma doara? (nu m-au durut niciodata cand alergam,doar cand au inceput sa-mi creasca)
Sa port sau nu sutienul, nu vreau ca fetele sa rada de mine big grin

P.S.si cu bustiera tot m-au durut :'(

Help! :*

Răspuns Câştigător
| Fiorella18 a răspuns:

Nu trebuie sa le bagi in seama pe colegele tale, ele rad de tine pentru ca probabil ele nu au inca un motiv sa poarte sutien. Daca tu il ai, atunci poarta, nu te uita la ele ca rad, ignora-le. Dupa ce le vei ignora, vor incepe si ele sa poarte sutien.

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

De ce să râdă de tine? Dacă mai râd de tine, zi-le să te lase în pace.
E normal să te doară, având în vedere că nu porţi sutien. Şi eu păţesc la fel când nu îl port. Dacă nu porţi sutien, atunci când alergi sânii "sar", şi de asta te dor. Sutienul îi face să stea locului, de asta nu te dor când alergi cu sutien.
Dacă se mai iau colegele de tine, întreabă-le de ce râd. La mine, la 12 ani, vreo 4-5 fete purtam sutiene. E normal.
Numai bine! (:

| Lαrisα a răspuns:

De ce ar rade de tine?

| theodorafemme2001 a răspuns:

Poarta ce vrei tu. trebuie sa te simti comod.

| Floryyna00 a răspuns:

Te dor din cauza ca- ti cresc. Daca porti sutien o sa le incetinesti cresterea. Sfatul meu e sa porti sutien atunci cand crezi ca marimea sanilor e suficienta. Daca colegele tale rad, e pentru ca ele inca nu s- au dezvoltat!hee hee