| Denisa12346789 a întrebat:

Am 13 ani, peste 3 luni fac 14 și am sâni mici. Adică doar cupa AA îmi este buna...
Colegele mele poarta sutiene mai mari.
Pot face ceva sa ii ajut sa crească?
Băieții râd de mine mereu.
Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Sttefany a răspuns:

Sincer și eu sunt în aceeași problema doar ca eu am 12 și nici cupa AA nu îmi e bună; _;

| zurick a răspuns:

Băieții râd pentru că-s needucați și proști dacă-mi permiți laughing (dacă ar fi la fel de ușor să îți dai seama de altă mărime poate nu s-ar mai crede așa zei)
Nu poți face absolut nimic să crească, poți să porți sutiene cu push up, da nu recomand, mai bine ai purta o bustieră și ai învăța să-ți îmbrățișezi complexele. Trebuie să înveți să ignori toți proștii și să înțelegi că bodyshaming ul nu e ok, nu ai de ce să te simți complexată, mai ales de ceva ce nu poți schimba ( evident, există implanturi, dar ești prea mică pentru asta și nici după nu cred că merită) Nu te mai compara cu colegele tale, ele au altă genetică la bază și nu te definește în viață mărimea sânilor, iar dacă asta contează pentru un băiat, n-ai nevoie de un idiot.

| Anonim1225 a răspuns:

Ma mir cum sunt fetele astea de pe TPU care tot zic ca baietii rad ca au sanii mici. Eu nu tin minte ca la mine in școală sa rada cineva specific din cauza sanilor la o fata. Sa le de-a palme la fund da, dar asta nu. Ciudat.
Oricum daca te deranjează copiii ii poti anunța la director, profesori. Dar tu din ce oras esti?

| Eireann a răspuns:

Colegele tale o sa fie individioase peste cativa ani cand o sa aiba sani lasati si dureri de spate. In plus tu o sa poti sa porti anumite haine care arata dragut si sexy pe o fata cu sanii mici dar vulgar pe o fata cu sanii mari. Baietii sa stii ca nu toti sunt atrasi de fete cu sanii mari, acum e spiritul de turma. Si rad fiindca si-au dat seama ca te deranjeaza si te complexeaza. Stiu ca la varsta asta pare important dar sincer o sa vezi peste cativa ani ca nu este chiar asa.

| Denyx16 a răspuns:

Acceptă-te așa cum ești, nu fi or ceea ce nu vrei să fi pentru oamenii din jur.
O zi frumoasă îți doresc!

| darrio2007 a răspuns:

Nu orice organism este la fel cu celalalt. Alea le vor avea flescaite pe la 30 de ani.

| Fatamuntilor a răspuns:

Lasa baietii sa rada cat vor
Sanii tin de mostenirea genetica. Poate semana cu cei ai mamei tale cand a fost la varsta ta, sau ai bunicii.
Esti inca micuta, mai cresc oricum.
S-a intamplat ca sanii mari ai adolescentelor sa atraga atentia baietilor mai mari, sau chiar a barbatilor.
Multumeste-te (deocamdata) asa cum sunt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu asta ar trebui să te preocupe în mod special. La vârsta adolescenței băieții râd din și de aproape orice. Până la 18 ani ai timp să-ți crească sânii, tu preocupă-te în momentul de față de învățat, căci asta e primordial.