| Itismeheheh a întrebat:

Buna, am 13 ani si am riduri destul de adanci pe frunte pentru varsta mea. Din ce cauza au aparut si cum scap de ele?

Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Într-adevăr cu a spus și celalalt utilizator, acestea riduri sunt riduri de expresie!
Ridurile de expresie se formează de obicei în spațiul dintre sprâncene, printre alte motive: "ca urmare a contracției mușchiului care permite încruntarea".
Deci, nu prea poți scăpa de ele din care știu eu, însă e posibil sa ma înșel. Nu activez în acest domeniu și nu știu cu exactitate!
Însă știu sigur, ca la orice vârstă, hidratarea feței este esențială pentru a asigura elasticitatea tenului, și, în ultimă instanță, pentru a limita apariția ridurilor de expresie precum ridurile de încruntare.
Deci sfatul meu e sa încerci sa nu te mai,, incrunti,, și sa ai o piele cât mai hidratata!
Numai bine!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauzele sunt multiple, legate in primul rand de alimentatia saracacioasa in vitamine si minerale si sposibil hidratarea insuficienta, adica bautul a 1.5 -2 litri de apa pe zi.
Ale cauze tin de obiceiuri proaste de a dormi, sta, fuma samd.

| Catrice a răspuns:

Stai prea încruntata. Nu poți scapa de ele, sunt riduri de expresie.