| Ionutxxxboy2050 a întrebat:

Buna TPU...Sunt baiat..si am aproape 17 ani. Prblema e ca imi apar cosuri pe fata si in ultimul timp si niste riduri(Linii) pe frunte..Cine stie care este cauza..si cum as putea sa scap de ele..sau de ce le fac? DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| IndescribableChild a răspuns:

Fumezi, asa i?happy

| Alberto97 a răspuns (pentru IndescribableChild):

Eu nu am fumat si tot am cosuri.

| IndescribableChild a răspuns (pentru Alberto97):

Pubertatea.
Hm, fiind baiat nu stiu cate produse impotriva acneei ai prin casa
Tamponeaza cosul cu o bucata de vata inmuiata in spirt, asa se usuca mai repede.

| NevastuicAaA a răspuns:

Ca sa scapi de cosuri este cel mai bine sa iti mentii fata cat mai curata. Evita sa o mai atingi, SPALATE FREGVENT PE FATA CU APA SI SAPUN apoi te stergi cu un prosop CURAT. Functioneaza mai bine decat cremele speciale!

Pentru riduri poti sa te dai cu o crema anti rid laughing
Probabil s-au format de la expresia fetei.

| BiuL a răspuns:

Nu cred ca ai riduri la 17 ani... e mult prea devreme, eu la 22 n-am niciunul cat de mic, cred ca e vorba de altceva...du-te la un dermatolog, iti da si tratament eficient pentru acnee.

| Alberto97 a răspuns:

Eu pe la 13 or inceput sa mi se faca cosurile o sa dispara dupa un timp
Ridurile sunt mostenire de parinti nu poti scapa de ele