| RoseSue a întrebat:

Am 13 ani, si imi doresc mult sa port sutien! Mama nu prea ma lasa si eu nu am o relatie prea apropriata cu ea.Sanii mei sunt micuti. Port bustiera dar tot mi se vad sfarcurile,si imi este rusine! Fetele din clasa mea poarta sutien si au sani mai mari.Mi.e rusine sa o intreb daca pot sa port sutien,si nu stiu cum sa aduc vorba despre asta! Prima data cand m.a vazut ca port bustiera, mi.a spus ca degeaba o port ca nu am sani mari.sad

4 răspunsuri:
| TeodoraLazz a răspuns:

Sutienul e mai incomod ca bustiera. Ai putea sa iti cumperi o bustiera din material mai gros. Dar daca vrei neaparat sutien, poti sa vorbesti cu mama ta. Adica nici eu nu ma inteleg prea bine cu a mea, dar pana la urma e mama ta si trebuie sa vorbesti cu ea si despre chestiile astea. Dar eu totusi isi recomand sa ramai la bustiera

| EdyakaSmoke a răspuns:

Daca ai sanii mici poti sa ramai la bustiera! Nu cred ca rade nimeni de tine!

| SaraYang18 a răspuns:

Buna! Eu am 17 si abia la 15 au inceput sa-mi creasca si eram nerabdatoare sa port sutien, sa fiu domnisoara...bla,bla. Dupa ce mi-au crescut am inceput sa port sutien dar pentru mine personal sunt incomode. Mi-am dorit mult sa port si acum nu stiu cum sa fac sa nu mai port. Eu incerc pe cat posibil sa le evit. Imi iau doar cand am haine subtiri de tot sau mulate. Nu trebuie sa faci mare caz. Eu zic sa porti bustiere e mai comod si eu ar trebui sa fac schimb. :D Si daca chiar tii sa proti sutien exista maieouri cu sutien incorporat e drept sunt mai scumpe dar pentru mine a meritat pentru ce imi pare mult mai comod decat un sutien. Sau poti ramane fara suntien exista si asa numiti plasturi de silicon pentru mameloane. Eu iti acopera sfarcurile fara a fi nevoita sa porti sutien.
"Plasturi pentru mamelone":https://www.google.ro/......tps?/webhp
Sper ca am ajutat! Mult succes

| Aleexandraaaaa97 a răspuns:

Crede-ma nu e cine stie ce sa poti sutien e suuper incomod si e incomod sa ai si sanii mari, te dor daca te lovesti nu poti sa faci multe chestii daca ai sanii mari.