| SayCheesexD a întrebat:

Am o intrebare pentru fete >:". Desi poate o sa fie si baietii curiosi big grin In clasa mea majoritatea fetelor poarta sutien, chiar si cele fara ciclu, sau chiar plate laughing Si eu am ciclu de un an aproape, si sunt destul de dezvoltata, aproape de foarte dezvoltata si nu port, port doar bustiera ( din bumbac ). Si ma gandeam daca am nevoie de un sutien? Si daca da, cum o intreb pe mama? Imi este foarte rusine, stiu ca nu trebuie, da' cum abordez subiectul? big grin Cum intru in vorba despre sutiene? (: O, sunt in clasa a sasea big grin

Răspuns Câştigător
| darnme a răspuns:

Aaah asta imi aminteste de vremurile cand tanjeam si eu dupa un sutien laughing ce vremuri.acum vreo 2 ani laughing exact ca tine pur si simplu nu stiam cum sa ii spun lui mama pana intr-o zi cand n-am mai suportat si m-am dus si mi-am cumparat unul ieftin singura laughing) cea mai usoara cale iti zic sincer ca daca il vede ii zici ca ti l-ai cumparat ca vroiai neaparat unul.o sa rada un pic de tine, dar merita decat sa stai cu bustiera laughing)

6 răspunsuri:
| RoxiiSiAtat a răspuns:

Daca esti mai dezvoltata clar iti trebuie un sutien. Nu trebuie sa-ti fie rusine de mama ta ca doar e ceva normal. Poate atunci cand te imbraci sa pleci undeva gasesti un moment prielnic si ii spui ca tu crezi ca a venit momentul sa-ti iei un sutien pentru ca nu te mai simti destul de confortabil in bustiera. Sigur o sa te inteleaga. Si daca porti sutien o sa se vada mult mai bine happy

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Ce`i aiureala asta? laughing
Cum adica sa te duci sa-ti cumperi un sutien singura ca asa il vede si isi da seama?
Oameni buni! Pe ce planeta traiti? Va duceti la magazin si habar n`aveti ce sa cumparati pentru ca sunteti la inceput.Va e mai comod sa va duceti sa va cumparati singure ca sa`si dea mama seama ca aveti nevoie de unul decat sa discutati cu ea?!
Va roooggg! Nu va mai uitati la desene. Amin.

| мαddยtรรα a răspuns:

Pai... eu i-am spus mamei! :
- Uite mama ce m`am dezvoltat! Nu crezi ca ar trebui sa port si eu un sutien ca toate celelalte colege?

Asa am intrebat`o :*.
vezi si tu! incearca varianta asta >big grin

| Geoxu a răspuns:

Eu port sutien dinainte sa imi vina ciclul, pur si simplu treceam pe langa un magazin de lenjerie intima cu mama si am intrebat-o : mama, mie cand imi iei sutien, pentru ca de acum mi-ar cam trebui? Si in acea zi mi-a si luat thinking Ce este asa rusinos in a vorbi cu mama ta despre sutiene?! E ceva normal... Pererea mea. Bafta >big grin

| darnme a răspuns:

Ma bucur ca te-am putut ajuta!

Pentru cine a comentat.eu pur si simplu mi-am zis parerea, asa am procedat si eu acum 2 ani pentru ca stiam ca daca ii spuneam lui mama ar fi ras si mi-ar fi spus ce sa pun in el laughing Multe mame nu isi dau seama cand sa le cumpere fiicei lor un sutien sau nici macar nu le cumpara le dau unul mai vechi de-a lor deci.nu mi se pare risipa de bani sau ceva de genu pentru ca poti cere parerea vanzatoarei, etc. si nu ai sa gresesti in alegerea sutienului.

| skriil a răspuns:

Pai. unele fete poarta sutien doar ca sa para mai dezvoltate si "bune" in fata baietilorlaughing oh go on sunt false de fapt. daca tu consideri ca e nevoie de sutien nu-i nimic. e ok si bustiera si sutienul. Iar daca tii mortis sa vorbesti cu mama ta poate ar fi ok sa fii directa. "buna mama...stii ma gandeam la ceva.am vazut pe net ca ( nu stiu ce vedeta sau ce colega ce vrei uh) e foarte falsa si poarta sutien de la o varsta foarte frageda.cam de la ce varsta e bine sa porti sutien?" SUCCES. nu lua in seama fetele care incearca sa para ceva nu sunt. o fata e sexy si prin caracter.