| Cosmina478 a întrebat:

Buna,am 13 ani si nu stiu ce sa fac, parintii mei se cearta mai mereu, cu asta m-am obisnuit dar dupa ce se cearta vine unul dintre ei si isi varsa toti nervii pe mine, nu neaparat imediat dupa cearta, se poate si dupa 1 ora sau mai mult.
Am cateva intrebari:
1)E normal ca parintii sa te injure?
2)E normal sa ma ameninte ca imi da o palma sau chiar si mai rau?
3)E normal sa vreau sa mor?
Inteleg nu sunt perfecta nu am 10 la matematica, adica profesorii mei sunt teroare unii ca profa de mate la care iti e frica si sa iesi la tabla si plus ca iti da 4 din orice greseala si nici nu explica bine lectia ca sa intelegem, cam toti colegii mai buni la mate iau ore suplimentare de matematica.
Si probabil va intrebati de ce v-am spus despre asta pai deoarece parintii mei se asteapta sa iau mai mult de 7 la mate fara medidatii ca nu isi permit.
As putea face ceva?

Răspuns Câştigător
| UnDiavol a răspuns:

1)nu este normla sa mori nu mai gândi așa de rău și da este greșit nu este normla 2) este normla sa se certe părinți tai din când in când nu te bagă între ei sunt Adulți se mai certa și iei din când in când dar asta nu înseamnă ca se urăsc nu exista relație perfecta 3)nu este normla sate bată eu la așa parinti le rup toate oasele in ei nu accept in viața mea sa mănânce un copil bătaie in viața mea urăsc cu toată fința sa văd cum copil fără apărare ca mănâncă bătaie atâta de mult urăsc ca nu-ți poți închipui Nu accepta sa mânânci bătaie Niciodată in viața asta de la nimeni 4) nu mai pune la inima Cosmina nici la suflet lăsai in sorta lor nu-ți bate capul iei vor regreta ca îți fac asta exista un Dumnezeu sus care el nu doarme Absolut Niciodată dar asta nu înseamnă ca trebuie săi blestemi săi sale vrei răul lăsai așa cum sunt ei tu ridica capul sus și evită conflictele dintre parinti tăi și oameni care îți fac ți-e rău ai grija de tine dacă mai ai pe inima și suflet ceva da-mi cerere de prieteni vorbim când vrei tu bafta ai grija de tine

5 răspunsuri:
| Cosmina478 explică (pentru UnDiavol):

Multumesc!

| UnDiavol a răspuns (pentru Cosmina478):

Stai liniștit ❤️

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1, 2, 3. De 3 ori nu.
Ai putea când nu sunt nervoși, să le explici părinților.

| dragosss127 a răspuns:

Cosmina,sa mori nu e o soluție, totuși ești într-o situație foarte gravă, eu nu te pot ajuta decât dacă aș vorbi cu tine într-un dialog în mod privat, faptul că ai astfel de părinți este super nasol, daca vrei sa te ajut ai putea să-mi dai numele de pe orice rețea socială vrei, daca nu chiar pe TPU. Oricum sa mori e TOTAL exclus

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!