| mely2003 a întrebat:

Eu sunt in clasa aVIa si inca nu am inteles cum se fac ecuatile cu paranteze deoarece profa mea de mate se poarta ca o cucoana cu mine si nu imi explica cum sa fac di daca ma scoate la tabla ma si cearta...sii de asta am note scazute la mate ...va rog ajutor!

1 răspuns:
| ghostrieder a răspuns:

Daca nu intelegi matematica ar trebui sa rogi vreun coleg sa iti explice sau poate o alta profesoara. Daca nu le inveti acum o sa iti fie destul de greu in viitor crede-ma ( mai ales cu examenele ). Poate intelegi daca rogi un coleg frumos si iti explica bine. Si asa poti sa exersezi acasa singur! happy