| AnuriM13 a întrebat:

am 13 ani si sunt din buzuresti. sunt in clasa a 8-a si la anul voi merge la liceu si inca nu m-am hotarat unde sa dau! am medie destul de mare (peste 9.70) si am cateva idei in cap de licee: lazar, sava, mihai viteazu, ceorge cosbuc insa nu prea stiu care sunt pretentiile profesorilor, cum e colectivul, chestii de genul asta! ma puteti ajuta? imi puteti da un sfat?

2 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Toate liceele pe care le-ai enumerat tu mai sus sunt foarte bune si au profesori bine pregatiti,si colectivu dupa parerea mea cam la fel peste tot,in orice liceu gasesti colegi buni si railaughing,ti-as mai putea recomanda liceul Matei Basarab din bucuresti care este un liceu foarte bun, am o colega care are acolo o prietena si a spus ca este frumos, si profii sunt ok.Acum decizia este a ta, trebuie sa te gandesti foarte bine la ce liceu ai vrea sa dai pentru ca mai tarziu sa nu regreti.Bafta si succes!

| Mirrruna a răspuns:

Eu una, te sfatiuesc sa dai la Lazar, Mihai Viteazu sau Neculce. Sunt cele mai bune dupa parerea mea, iar in primul rand nu trebuie sa iti faci o parere gresita inainte de a experimenta. Nu uite, daca nu risti, nu castigi. Bafta!