| simonik6246 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea ca pe timpul verii si in vacante sa ma angajez undeva cu jumatate de norma. Stiu ca legal...copii se pot angaja de la 15 -16 ani. dar nu ma pot angaja undeva in Iasi part -time? avon, oriflame, ceva? ( raspunsuri concrete plz. )

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| AdrianDihoricescu a răspuns:

De la 16 ani, pot încheia contract de muncă în nume propriu. Nu ştiu că nu-s din Iaşi, probabil ce ai zis + în Cta mai sunt cu împărţit flyere, diverse promoţii.

| Toutui a răspuns:

Te pot ajuta sa te inscrii la oriflame, dar trebuie sa ai peste 16 ani, sau te inscrii pe numele mamei sau tatalui tau.