| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, 1.70 m si 62 kg. Vreau sa slabesc, si as dori sa imi spuneti cat credeti ca ar fi ideal sa slabesc. Daca aveti si cateva sfaturi, sunt bine-venite.big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti poate nimeni spune cu precizie cat ar fi nevoie sa slabesti pentru a avea silueta dorita(depinde de fiecare organism in parte).Pe masura ce vei slabi,vei face chiar tu aceasta observatie.
Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.Fiind vara,axeaza-te pe fructe(in special pepene),legume,salate,supe, ciorbe, lapte si branza.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.30 de minute de alergare zilnica,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

2 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Dar dc vrei sa slabesti?
eu una zic ca esti bine la 1.70 cu 62 de kghappy

| WholeWorld a răspuns:

50-55 Kg