| dayanaa a întrebat:

Am 17 ani si as dori dupa terminarea liceului sa ma inscriu la Academia de politie din Bucuresti. In cazul in care o sa fiu admisa as dori sa stiu dupa ce perioada iti alegi sectia si daca stiti cate ceva despre sectia "Criminalistica" sau "Investigare a criminalitatii". Multumesc!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citeşte un tratat de criminalistică, codul penal şi cel de procedură penală şi ai să înţelegi.
Nu există investigare a criminalităţii ci investigaţii criminale iar poliţiştii care lucrează în acest serviciu sunt lucrători de poliţie judiciară (judiciarişti).
Pa, pa.

| bellaisa a răspuns:

Www.cadetiacademiadepolitie.ro aici gasesti toateee informatiile