| Anonymussy a întrebat:

As vrea si eu cateva informati despre academia de politie sectia criminalistica. Cam ce matei imi trebuie obligtoriu si cam ce probe trebuie sa dau ca sa intru. Si daca stiti mai multe va rog sa ma informati si pe mine. Sunt ultimul an la liceu si n stiu la ce facultate sa dau.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al Academiei de Politie, la Admiterea 2012, cam asa o sa fie si anul viitor. Recrutarea pentru Academie o face inspectoratul judetean de politie din judetul tau, biroul de resurse umane, acolo te poti interesa mai exact de conditiile pe care trebuie sa le indeplinesti pentru a te putea prezenta la admitere. Numai bine!

| alessia5158 a răspuns:

In stanga paginii site-ului Academiei http://www.academiadepolitie.ro/......ltate.html gasesti "Manuale si tematici" si "Probe fizice" si multe alte informatii.

Pentru a devenii specialist in criminalistica trebuie ca, dupa terminarea facultatii de politie, sa urmezi alte studii( de master ).