| ody a întrebat:

am 17 ani si cam peste o luna trebuie sa merg la un botez. puteti sa ma ajutati si pe mine, nu stiu cu ce sa ma imbrac, un sfat ceva, dau fundita,

4 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pai, o rochie si niste sandale (sigur o sa fie cald). Rochia sa nu fie prea decoltata si nici prea scurta pentru biserica.
Sa fie o culoare vesela, care iti place tie.

In legatura cu forma rochitei, sa iei una care te avantajeaza eventual cand o cumperi/probezi sa mai fi cineva cu tine (mama ta sau o prietena) sa isi mai spuna parerea.

| MonicutZZa a răspuns:

Pai, in primul rand, daca e un botez, nu ai cum sa te imbraci indecent. Deci, daca vrei varianta clasica de rochie, vezi sa nu fie nici prea scurta, nici prea decoltata. Ar fi dragut sa fie o rochie alba, asta pentru ca e botez, ingerasi, purite. Nu purta tocuri prea inalte ca vei avea de stat in Biserica. Poti sa nu te-mbraci prea nu stiu cum, poate simplu, da' sa pui accent pe restull :coafura, manichiura, machiaj (ce ar putea fi mai cool decat sa te imbraci toata in alb si la machiaj sa ai mult sclipici, poate stasuri?). Sper ca te-am ajutat. Distractie placuta! :*

| dailydaisy07 a răspuns:

Eu m-as imbraca cu o rochie treisferturi si simpla cu o curea mare stransa pe corp cu pantofi cu toc mic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elegant zic eu