| Rorro02 a întrebat:

Bună.Am 20 ani,am fost înscris la o facultate la cu taxa. Teoretic as fi în anul al doilea, dar eu nu am mai mers la facultate din semestrul 1 anul 1.Parintii mei nu știu asta.Si recent am avut un accident de masina cu cineva,și ar trebui sa merg sa îngheț anul teoretic, dar eu nu ma pot duce sa fac asta deoarece cred ca am fost exmatriculat.Si ar trebui sa le aduc alor mei dovada cu foaia de la facultate cu inghetarea anului.Cum sa fac sa iasă bine și pe cât posibil sa nu afle ei.Sau sa le spun adevărul, doar ca ar fi foarte nervoși. DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la facultate si vezi care e situatia prima data.
apoi le spui adevarul

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit ca esti deja exmatriculat, daca nu ai mai fost de 1 an la facultate si nici nu ti-ai dat examenele.

| dullcat a răspuns:

Buna.Iti asumi si le spui adevarul, fiindca daca te ascunzi mai rau faci, crede-ma.E de asteptat sa fie parintii nervosi cand la facultate se presupune ca ai deja vreo 19-20 de ani si tu alegi sa te comporti ca un copil care ascunde si ia decizii prostesti de unul singur, in loc sa dea dovada de maturitate.Ai sanse mai multe sa te inteleaga daca te duci direct la ei, le spui ca ai luat niste decizii neinspirate dar ca doresti sa rezolvi si ai nevoie de indrumare din partea lor, decat daca vor afla ei din alte surse.Bafta!

| norisorulpufos a răspuns:

Cel mai simplu e să le spui adevărul.