| tuGatita a întrebat:

Imi poate spune cineva cum se procedeaza cu inghetarea anului? Cand pot face asta, daca e nevoie sa platesc ceva si daca pot concura pe locurile bugetate de la alta facultate? Anul II vreau sa il inghet.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Despre acest subiect vei gasi informatiile necesare in "Regulamentul privind activitatea profesionala( sau academica) a studentilor" al facultatii la care studiezi. In Regulament vei gasi informatii privitoare la inmatriculare, exmatriculare, reinmatriculare, intreruperea studiilor ("inghetare an "), transferul studentilor. Consiliul facultatii aproba inghetarea unui an universitar.