| anonim_4396 a întrebat:

am aproape 15 ani si as vrea vara asta sa castig niste banilaughing (impartit pliante, etc). as vrea sa stiu care dintre voi ati mai facut asa ceva, daca e greu, cat se castiga, etclaughing merci mult celor care ma ajuta:*

6 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu fac asa ceva, dar am auzit ca iei un milion pe luna, si este destul de greu, pentru ca trebuie sa umbli mult, si nu ai voie sa arunci pliantele.si mai ales pe caldura asta este greu happy

| arysa a răspuns:

Eu impart pliante. Unde sunt eu angajata se impart doar sambata si duminica, cate 4 ore. Se castiga 5 ron pe ora. Nu e greu, stai si dai pliante, te mai plimbi pe ici colo in functie de lume, stai la umbra si imparti pliante. Locul unde vei sta o sa ti-l fixeze cei ce te angajeaza. Faza naspa la mine a fost ca am impartit pliantele prea repede(desi am avut 600) si in 2 ore am terminat(deci nu mi-au dat decat 10 ronsad) dar asta e, de multe ori nu trebuie sa; le dai la toti trebuie sa mai tragi de timp ca sa-ti iasa si orele.

| Elle2117 a răspuns:

Salut!
Altii vor spune ca e greu altii ca e fun. Altii vor spune ca e usor sa faci bani altii ca e greu.
Cel mai bine stii atunci cand iti faci singur treaba si iti vei forma o opinie.(Ar trebui sa incerci si tu sa zicem vreo 1 zi, o saptamana depinde, si vezi daca iti place)

| Camil_1944 a răspuns:

Nu stiu daca te va ajuta, dar eu cand eram de varsta ta, datorita frumusetii mele fizice, eram platit de diverse fete doar ca sa ma afisez cu ele la petreceri. Faceam cam un milion pe seara.

| Camil_1944 a răspuns:

Nu inteleg cum e cu impartitul pliantelor. Nu poti pur si simplu sa le arunci undeva daca esti platit/a cu ora si timp de vreo 8 ore sa te plimbi sau eventual sa te duci acasa si dupa aceea sa te intorci fara pliante si sa-ti iei banii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu lucrez si vara asta la impartit de pliante, de la 14 ani jumate fac asta in fiecare vara, am inceput si pentru 1000 de dinalea iau 20 de ron, dar pot lua mai putin sau mai mult in functie de firma de care apartin, in 5 ore duc cam 2000 de pliante, este greu ca trebuie sa umblii prin caldura asta, dar e mai bine decat sa dai la sapa!