| vero90281818 a întrebat:

Buna! Am avut contact sexual de doua ori, prima data si a dat drumul in prezervativ iar a doua oara nu si a dat sau cel putin n am vazut sa fi fost sperma in prezervativ( TOTUL A FOST PROTEJAT!) este posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Prezervativul are cea mai mare rata de protectie dintre toate metodele dar nici acolo nu poti fi 100% sigura deci raspunsul la astfel de intrebari nu poate fi niciodata nu. Sa inteleg ca a ej.t o data apoi a aruncat prezervativul, si-a pus altul dar ingrijorarea ta e ca nu ai vazut sperma in el? Pai daca el a ej.t o data probabil s-a terminat rezerva de sperma din acel moment si nu e nimic anormal deci sansele unei sarcini sunt foarte mici. Sper insa ca nu a ej.t si apoi ati continuat cu acelasi prezervativ pentru ca daca e plin si el nu il da jos si continua, acea sperma se prelinge si curge deci e extrem de riscant

| vero90281818 explică (pentru Furnicuta000):

Da, am schimbat prezervativul!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ați folosit corect prezervativul nu ar trebuie sa fie probleme.

| vero90281818 explică:

Țin sa mentionez ca eram in perioada fertila?