| ριтιкaa a întrebat:

Am creat o pagina pe facebook si vreau sa am admine dar sunt noua la capitolul asta si nu prea ma descurc.Cum trebuie sa adaug o admina si ce trebuie sa faca. Trebuie sa ii dau id si parola? dau fundita

Răspuns Câştigător
| Furculingură a răspuns:

Păi, o admină postează poze, şterge comentarii şi pune alte admine, dar eu te sfătuiesc să nu pui administratori ci creatori de conţinut.

Care e diferenţa?

Este doar o singură diferenţă. Creatorul de conţinut nu poate scoate sau pune alte admine. Pagina e mai în siguranţă aşa, doar nu vrei să te scoată cineva sau să îţi fure pagina.

Cum faci asta?

Păi, te duci pe pagină. Dai click pe descriere. ( spaţiul ăla de sub poza de profil ). Aici o să vezi că scrie " Despre ". În dreapta ai un buton " editează ", dai pe el.
Pe pagina unde eşti acum, sus ai 4 categorii. Tu dai pe a 3-a, " Roluri de administrator ". Lână profilul tău mai este un spaţiu de profil gol. ( iar dacă nu dai pe " adaugă administrator " de jos ). Scrii adresa de e-mail al contului pe care vrei să îl pui. Şi sub spaţiul unde scrii e-mailul, scrie " Administrator ", dai acolo şi selectezi a 2-a variantă : " Creator de conţinut ".

Sper că ai înţeles.
Succes.

| ριтιкaa explică (pentru Furculingură):

Si admina cum va putea sa puna poze?

| Furculingură a răspuns (pentru ριтιкaa):

Şi content creator poate să pună poze.
Ca pe profil. Ai acolo " stare ", " Fotografie/Clip video " şi " Ofertă, Eveniment ".
Dai pe " Fotografie/Clip video " şi pe " Încarcă fotografii/clip video ", " Alegeţi fişierul " şi cred că de aici te descurci.

| ριтιкaa explică (pentru Furculingură):

Mutumesc kiss