| Andutsaa a întrebat:

Am de facut pentru miercuri la scoala, un desen despre "Ziua pamantului" si chiar nu stiu ce desen sa fac sad. Puteti sa imi dati o idee va rog? Multumesc >mult:*big grin

Răspuns Câştigător
| theodoraafi a răspuns:

Deseneaza pamantul in mijlocul pagini, si in jur copii de toate natiile plantand flori si pomi.
ai putea sa scrii si un slogan. ceva de genu"impreuna vom salva planeta"

5 răspunsuri:
| medex3 a răspuns:

Am si eu acelasi desen... Poti face : Un pamant tinut in doua palme sau ia o hartie A3 si dao pe jumatate. Pe prima jumatate deseneaza O lume perfecta... Iar pe a doua poti desena o lume urata, neingrijita si astfel poti scoate in evidenta pamantul. :pe

| 1968 a răspuns:

Poti desena o palma care tine in ea pamantul(Terra).

| annie_8842 a răspuns:

Asta depinde de profesor big grin...

poti sa faci de exemplu una cu un glob, si jur-imprejur copii [daca este unul amator, nu ca al nostru]

Sau poti sa faci unul cum copii, sau, ma rog, oamenii, plateaza copaci, aduna deseurile etchappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face un glob care are ochi si gura si care plange si zice "SALVATI-MA!'' sau ''Aveti grija de mine!''. Eu asa am facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa faci o planeta mare. dar daca nu te pricepi mai bine iei un 4.