| andr33utza12 a întrebat:

am dezinstalat messengerul si la instalat din nou si tot nu merge. daca dau clik dreapta si dau pe ruleaza in mod protejat ma conectez prin avast insa nu pot da web si nici primi si nu imi apare conversatia. sper ca ma puteti ajuta! multumesc

1 răspuns:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Eu sunt de parere ca exista doua variante : ori ai downloadat dintr-o sursa proasta messengerul si nu functioneaza din acest motiv, ori pc-ul tau are probleme.
In primul caz, incearca sa descarci messengerul din alta parte (evident intai il dezinstalezi pe cel curent si il stergi). Eu parca de aici l-am luat, nu imi amintesc exact :
http://messenger.yahoo.com/download/
In a doua situatie, ar trebui sa reinstalezi windowsul, mai ales daca ai mai avut probleme cat de mici sau mari ar fi ele cu alte programe. Daca nu l-ai mai reinstalat de mult, cu atat mai tare ai nevoie sa o faci.
Sper ca am ajutat.