| Il3 a întrebat:

Am intalnit la un model de subiect de examen de clasa a 8a. o chestie ce mie una mi s-a parut ciudata. Stiti cumva daca exista pronume cardinal si ordinal? eu stiu ca asa sunt clasificate numeralele.

Răspuns Câştigător
| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Doamnee rolling on the floor eu stiu ca aia de la minister sunt batuti in freza da nici chiar asa. nu exista pronume cardinal sau ordinal Doamnee. laughing) e penibil stiu. aaa da si cand au venit variantele pentru la lb romana al doilea text era gresit rolling on the floor na...sa speram ca la examen va fi totu ok rolling on the floor

1 răspuns:
| iulyspy a răspuns:

Pai asa este...nu exista...doar numeralele is asa