| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat intr-o mare incurcatura... Am luat o nota destul de mica la teza la mate si nu stiu cum sa le zic parintilor fara sa se supere foarte tare. Eu de obicei nu iau note mici si e destul de greu pentru mine sa le zic. Imi este frica. Ce sa fac? :-s

3 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Mama, tata vreau sa va spun ceva.
Imi pare sincer foarte rau si va rog sa nu va suparati foarte tare pe mine, dar am luat o nota mica la teza.
Promit sa ma straduiesc mai mult data viitoare si va rog, nu va suparati. Ce credeti?
Acum daca mai au curajul sa fie suparati pe tine sau sa te certe, nu sunt parinti.pa si succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine le spui pentru ca daca o s-o faci mai tarziu o vor considera minciuna si suparare le va fi si mai mare, cel mai rau ar fi sa primesti o pedeapsa si cel mai bine ar fi sa ajunga parintii tai sa vorbeasca sa mai dai odata teza, unei prietene i s-a intamplat! Eu ti-am spus parerea mea tu fa cum vrei, oricum cred ca e mai buna o pedeapsa decat o pedeapsa + sa nu mai aiba incredere in tine si sa te verifice mereu la scoala sa vada ce note ai mai luat!

Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama, tata
am luat o nota mai mica la teza si stiu ca e greu de indreptat, dar va rog doar nu va suparati pe mine si promit ca ma voi stradui plus ca daca imi iese media 10 in afara de teza si in semestrul urmator la fel sigur o rezolv

Prefate si tu ca plangi sau ceva