| alexandra12058894 a întrebat:

happy Am nevoie de ajutor happy cum se fac corigentele? Ramai corigent daca nu ai media 5 pe an sau pe semestru? In primul semestru am avut media 8 la istorie iar acum imi iese media 4 laughing o colega a zis ca raman corigenta pe semestru si trebuie sa merg in vara sa-mi dau corigenta da' profu de sport a zis ca trec pentru ca am 8 pe primul semestru si imi iese media 6 pe an. deci cum e?laughing

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Daca ramai corigenta pe un semestru, trebuie sa ai medie minim 6 pe celalalt ca sa nu ramai in vara.Tie nu ti se intampla nimic pentru ca o sa ai media anuala 6 deci treci.

2 răspunsuri:
| TashaUhm a răspuns:

Corigent ramai daca pe primul semestru ai 5 si pe al doilea 4. sau pe primul 6 si pe al doilea 3winking
Oricum ar fi.tu treci cu 8 pe primul' sem`!winking

| ErikaP a răspuns:

Treci clasa stai linistita, sa ramai corigenta inseamna sa ai media anuala sub 5 la o materie!