| Raressssss222233337777 a întrebat:

Salut TPU, am ramas corigent la mate (5 pe primul semestru, 4 pe al doilea).
Mi-a zis profu' sa vin sa dau corigenta pe 19 iulie. A mai ramas o colega de la mine din clasa. Sunt a 10 a. Intrebarea e, cum se procedeaza mai exact? Nota din corigenta devine media? Trebuie sa iau peste 5 la corigenta? O sa dam corigenta doar noi 2 sau o sa ne adunam mai multi? O sa dam corigenta cu acelasi profesor?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Nota din corigenta devine media? Trebuie sa iau peste 5"

da, da, să iei măcar 5, noroc!

| CIaudiu a răspuns:

Salut.
"nota din corigenta devine media?" - Da.
"Trebuie sa iau peste 5 la corigenta?" - Da.
" O sa dam corigenta doar noi 2 sau o sa ne adunam mai multi?" - Da si Nu. Depinde de organizare daca mai sunt si de la alte clase corigenti. Este posibil sa va bage intr-o clasa si sa vina profesorii fiecarei clase de corigenti. O sa va aseze unul in spatele celuilalt.
"O sa dam corigenta cu acelasi profesor?" - Da. Il dai cu profesorul tau de mate. Celelalte clase cu profesorii la care au ramas corigenti, iar daca va baga intr-o clasa pe toti atunci vor fi mai multi profesori in sala si fiecare isi va vedea de profilul lui.