| Buburuza2306 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutor! Exista un program GRATIS care sa ma ajute sa fac karaoke? am microfon de mess, merge, dar vreau sa cant la microfon si sa se auda in boxe. Primul rasp. care imi e de ajutor funda! Mersi love struck

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Mai bine, si cel mai bine, ar fi sa iti iei un program GRATIS, in care sa-ti inregistrezi vocea, iar dupa ce ai terminat sa o asculti, si sa vezi unde e bine si unde nu.
Si ar fi si mai bine daca acel program ar fi in acelasi timp unul de editare audio, cu care iti poti edita vocea, astfel incat sa fie pe placul tau.
Si cum nu sunt geniu in sunete, pentru tutoriale si video-uri care te invata cum sa lucrezi cu programe de sunete gasesti pe creativemonkeyz.com la sectiunea de toturiale si la Audio.
Oricum principalul program care nu trebuie sa-ti lipseasca din pc este Adobe Audition 3 care este esential in editare audio, si pe care il poti lua de pe net scriind "Download Adobe Audition 3 Pira.te Ba.y" fara punctele alea 2winking