| Rebidulce123 a întrebat:

Am nevoie de ajutor repede. Deci azi am fost la școală și în timpul de plecare eu cu 3 prietene am mai stat sa ne facem temele. Nimic rău până aici. Problema este ca eu m-am pus pe scaunul profesorului și am avut marcarul în mână. Era fara capac. Iar eu am facut 3 linia pe perete fara sa vreau, în timp ce ma plimbam cu scaunul( perete dat cu lac. Cred a știți pereții din școlile gimnaziale din România) și eu am încercat să o șterg cu apă dar nu a funcționat și am încercat cu soluție de geamuri dar nu a funcționat. În schimb să facut și mai mare și urâtă și acum arată și mai îngrozitor. Maine am prima oră cu duriginta mea si îmi este foarte frică că îmi va scădea notă la purtare. Menționez faptul că pata este sub tablă fix în mijlocul clasei. Stiti cumva cum aș putea să o Sterminos mâine dimineață fără să ma observe cineva. Va rog sa ma ajutați. Stiti cum aș putea să o fac să dispara?

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Dacă nu e cu intenție nu are de ce să-ți scadă nota. Explică-i ce s-a întâmplat, şi că eşti dispusă să repari greşeala...îți va spune ce e de făcut.
Asta nu e nimic. În generală un coleg a fost împins şi a găurit peretele cu posteriorul. Ştiu cum sunt şcolile noi din Romănia (şi profesorii ştiu) nu ai de ce să-ți faci griji.

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Poate cu spirt, dar dacă nu, recunoaste ce ai facut si spune ca vei îndrepta situația. Nu minți, ci fii sinceră cu ea. Poti vorbi cu părinții să vezi ce zic. Aplica principiu tot ce vreti sa va facă vouă oamenii faceți-le și voi la fel.

| Vreausapot a răspuns:

Incearca cu spirt si acetona.