| DidiiiAllm a întrebat:

Aseara am visat doi morti, adica pe bunicul si bunica mamei mele. Bunica ei are 2 luni de la decedare, iar bunicul 3 ani. Nu am avut treaba cu ei,dar pe el l am visat mort in cosciug iar pe ea tot moarta in cosciug. Insa,dupa catea secunde,deschide ochii si ridica mainile, preotul vine si o spanzura. Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| ValyC3 a răspuns:

Hmmm, visuri din astea am mai vazut, in traditie se spune ca daca visezi ceva despre decedatii din familia ta, inseamna ca trebuie sa le faci pomana, parastas, praznic, dar sa dai degeaba pe scurt. Acest vis nu aduce vesti rele, nu inseamna ca se va intampla ceva rau in familia ta, stai linistit am visat si eu asa dupa ce am facut pomana am avut un vis ceva de genu de multumire, deci, a fost un vis fericit in care eram din nou cu ei. happy

7 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Cum de eu mereu visez chestii plictisitoare?

| Doub a răspuns:

Nu e decat un vis. Stai linistita.

Răspuns utilizator avertizat
| Vlach a răspuns:

Uneori,oamenii inainte de moare vad spiritele rudelor decedate care ai cheama la ei, dar cine stie ce inseamna visul tau...

| Vlach a răspuns:

Acum sa nu te panichezi, nu stiu daca este adevarat sau este doar un mit

| Vlach a răspuns:

Ar trebui sa le spui parintilor tai, poate ei or sti ce inseamna

| ZMR97 a răspuns:

Dă ceva de pomană pentru ei.