| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am nevoie de ajutorul vostru! Deci m-am îndrăgostit de un băiat de vreo 19 ani(așa îmi pare mie, după cum arată) și da, nu-l cunosc! În autobuz în fiecare dimineață îl văd și deja numai la el mă uit și numai la el mă gândesc în ultimul timp! Și el de asemenea se uită la mine și se uită mult și tare lung, de parcă i-am făcut ceva, eu cred că el tot mă place sau se uită fiindcă arăt rău dimineața(mai bine prima variantă). Și idee n-am ce să fac, o să-mi treacă acest sentiment, este doar o simplă atracție sau este dragoste la prima vedere? Please ajutați-mă! Eu deja mă gândesc că când îl voi privi și el mă va privi înapoi, îi voi zâmbi! Și dacă îmi zâmbește înapoi, atunci cine știe poate chiar mă place, așa de tare vreau să-l cunosc, vreau să-i știu numele, nici nu știu câți ani are, am mai spus că după cum arată parcă are 19, eu am 16(diferența nu-i foarte mare). Ceva sfaturi, ce să fac, nu vreau să vorbesc eu prima cu el, el mereu ascultă muzică cu căștile în urechi și mda, nu e ok. Doar dacă el va vorbi primul. Sunt o fată mai timidă de asta... Sper că mă place, că deja de vreo 3 ori mă privește așa de lung și of doamne, dragostea asta! E foarte frumoasă nu-i așa? Mersi pentru ajutor! Pentru sfaturi! Le aștept cu nerăbdare! Pa Pa! Funda desigur pentru cel mai bun!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca si el te place, sigur va face primul pas

| Morphines a răspuns:

Eu zic sa te retragi. Eu unul cred ca se holba la tine din alte considerente, dar ma rog, doar tu ai zis ca arati de groaza dimineata...

| Pitzipoanca a răspuns:

Esti foarte draguta. Dar si putin naiva. Dragoste SIGUR nu-i. Indragostire? Nici aia.
Pe tine te atrage faptul ca e intangibil oarecum. Ma rog, daca era dragut si atat, nu erai asa tentata. Clar trebuie sa astepti sa faca el primul pas. Daca nu, risti sa iasa ceva si apoi sa suferi.

| iccecrim a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Mersi mult, deja știu că sunt naivă, dar ce să-i faci, așa sunt eu! Poate că nu numai mie mi s-a întâmplat asta, dar mersi pentru sfat. Sincer apreciez că mi-ai scris, dar nu știu ce să fac, mă tem să nu sufăr cum ai mai spus-o și tu, nu prima dată sufăr din dragoste, și doare foarte tare sad.

| MrAnderson a răspuns:

Dragoste? Mai mult atractie sau moft de moment.

Ca sa ajungeti la dragoste, trebuie intai sa vorbiti, sa stiti ce va place... asa, din priviri, nu ai nici un raspuns.

| Klaryssa a răspuns:

Pai daca ii vei zambi si iti va zambi inapoi e clar ce te place.Dar nu stiu daca va face el primul pas, pentru ca probabil se teme sa nu fie respins.Cand in autobuz se mai uita la tine zambeste-i si sa nu il slabesti din ochi nici un moment, fa-i semn sa vina catre tine

| Sh4Dow a răspuns:

Daca l'ai baga tu in seama ar fi foarte dragut -.-.