| iulia972 a întrebat:

am nevoie de o compunere la roamna as vrea sa imi dati cateva idei tema este: importanta de a invata pe tot parcursul vietii ma puteti ajuta cu inceputul macar cateva randuri plz dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Poţi introduce şi câteva proverbe pe acolo : " Cât trăieşte omul învaţă " şi " Deşteptul învaţă din greşelile altora, prostul nici dintr-ale sale ".
Dacă nu acumulezi informaţii te plafonezi şi nu mai poţi ţine pasul cu timpul tău. Chiar fără a putea avansa de multe ori trebuie să înveţi şi pentru a putea să-ţi păstrezi locul.