| loryM_5129 a întrebat:

Buna am nevoie de putin ajutor... am o prietena care era una dintre cele mai bune si de la un timp a inceput sa fie ofticata, rece si vrea sa fie mereu in centrul atentiei, incearca sa imi fure toti prieteni si nu stiu ce are cu mine? daca imi puteti da niste sfaturi cum sa ma comport cu ea? eu as incerca sa fiu rece si sa nu mai ies cu ea... e bine?

5 răspunsuri:
| Ralu_3807 a răspuns:

Aceeasi poveste mi s`a intamplat si mie, las`o in pace si ai sa vezi ca toti prietenii pe care incearca sa ti fure se vor intoarce in potriva ei si totul va fi bine.happy

| Beastboy a răspuns:

Pai avand in vedere ca e/era cea mai buna prietena a ta ar trebui sa vorbiti undeva singure despre asta. spune-i ce parere ai despre ce face si care este motivul ei.

| SandaraPark a răspuns:

Buna! Stiu cum e, am trecut si eu prin asta.Comportate cu ea ca pana acum, dar tot timpul cand ai ocazia spune-i ce crezi.desi vor fi cxateva/mai multebig grin certuri, ea va intelege ca tu ii vrei binele si pana la urma, totul se va rezolva de la sine.Sau poiti pune o alta prietena de-ata sa vbeasca cu ea. poate asa isi va da mai repede seama ca tu ii esti o prietena adevarata! app: schimbarea ei,probabil,datoreaza unui schimb de anturaj,de care, poate, u nu sti... Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| BoomBoomToxic a răspuns:

Eu zic sa fi indiferenta.Sa nu-i mai raspunzi deloc la ce te intreaba.sa fi cu ea ca si cum n-ar exista...Pana la urma cred ca va fi bine.

| loryM_5129 explică:

Nu pot sa stau de vorba cu ea are un caracter vulcanic si crizeaza daca incerci sa-i zici ceva, care sa nu ii convina
mersi pentru ajutor:X